Трудове рабство на Дніпропетровщині
Трудове рабство на Дніпропетровщині Facebook / Київська міська прокуратура

ХХІ сторіччя, як воно є: на Дніпропетровщині з трудового рабства визволили 120 людей

Читайте по-русски
Щодня бідолахи мали працювати по 12-16 годин, за що отримували лише "харчування сумнівної якості"

Правоохоронці затримали групу осіб, які організували трудове рабство. Загалом на агрофірмі Дніпропетровщини утримували 120 людей. Про таке повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Як з'ясували слідчі, зловмисники вишукували на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси людей, які опинилися в складних життєвих умовах і не мали житла. Тоді їм пропонували роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровщини. Натомість – обіцяли зарплату від 3 до 4 тис. гривень на місяць, а також безкоштовне житло й триразове харчування.

Завербованих людей бусами доправляли на територію агрофірми, де їх розселяли в напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання. Щодня бідолахи мали працювати по 12-16 годин. Обіцяної зарплатні вони не бачили, а весь їхній "заробіток" обмежувався "харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями".

У помешканнях завербованих за ними постійно наглядали "бригадири", які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

"При спробі завербованими особами самовільно залишити територію бараків, вербувальники та їхні довірені особи погрожували застосуванням сили, а в разі невиконання їхніх вимог, застосовували її. Окрім цього, зловмисники обманним шляхом відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти", – розповіли у прокуратурі.

Напередодні, за підсумками кількамісячної роботи, правоохоронці провели 18 обшуків у фігурантів справи. П’ятьох із них затримано. Серед затриманих – вербувальники та "бригадири".

"На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі визволені. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення щодо них злочину", – поточнили в прокуратурі.

Попередня кваліфікація злочину – торгівля людьми (ч. 2 ст. 149 КК України).

Нагадаємо, торік на Херсонщині викрили зловмисників, які утримували у трудовому рабстві 20 людей. Їх примушували тяжко працювати безплатно, а інколи залишали без їжі. 

Попередній матеріал
У МОЗ анонсували рейди для контролю маскового режиму
Наступний матеріал
Учені вивчили побічні ефекти від вакцин Pfizer і Moderna: результати дослідження
Loading...