Олена Чайковська
Олена Чайковська 5 канал

Хіміотерапію довелося відкласти на два місяці: як коронавірус став випробуванням для онкохворих

Читайте по-русски
Попри карантин львівський онкоцентр роботу не зупиняв

В Олени Чайковської – пухлина грудної залози. Жінка мешкає майже за сто кілометрів від Львова. Під час карантинних обмежень громадський транспорт не їздив, можливості вчасно дістатися онкоцентру в жінки не було. Тож хіміотерапію та операцію довелося відкласти майже на два місяці.

"Я потрапляю у групу ризику. Операція була відтермінована, бо мені потрібно було пройти курс хіміотерапії. Але в березні місяці, коли почався карантин, я сюди дістатися не могла. Мені довелося перейти на таблетки", – каже пацієнтка онкоцентру Олена Чайковська. 

Світова пандемія змінила плани лікування ще однієї пацієнтки медзакладу. Перед плановим хірургічним втручанням Ірина Добридень зробила обов'язковий плр-тест, який показав позитивний результат.

Утім, попри карантин львівський онкоцентр роботу не зупиняв. Медики розповідають: порушувати терміни лікування онкопацієнтам не могли, адже це вкрай ризиковано, тоді шанси на одужання значно зменшуються. Хворим зі злоякісними утвореннями робили операції, а також хіміо- і променеву терапію.

"В нас багато операцій йде з доброякісними пухлинами, які дійсно є плановими і ми їх призупинили. Це в першу чергу було для того, щоб захистити тих онкохворих які дійсно мають імуносупресію і дійсно мають високий ризик перенести коронавірус у важкій формі", – пояснює хірург-онколог львівського регіонального онкологічного центру Олег Дуда. 

У людей з онкологічними хворобами ослаблений імунітет, тому вони мають значно більший ризик підхопити коронавірус, ніж здорові люди. Через страх захворіти кількість хворих в онкоцентрі значно зменшилася. Медики наголошують: це негативно вплине на лікування.

Нині медзаклад працює в особливому режимі. У палатах хворі лежать по одному. В лікарню пропускають лише у масках та бахілах. На вході міряють температуру, а до пацієнтів дозволяють заходити лише по одному відвідувачу в день.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Законопроєкт щодо покарання за "пропаганду гомосексуалізму" варто відкласти – Корнієнко
Наступний матеріал
З Одеського зоопарку втекли павіани: їх ловили поліцейські та рятувальники
Loading...

У Бердянську 19 працівників "швидкої" захворіли на коронавірус

COVID-19: ВООЗ зафіксувала новий антирекорд у світі

В Україні за добу ще 1106 людей отримали діагноз "коронавірус" – тимчасом 19 випадків летальних

Нова хвиля рейдерства в Україні: чому підприємці не відчувають себе захищеними – "Копійка до копійки"

Бельгія знову посилює карантин, а у ПАР повторно зачиняються школи – коронавірус у світі

Прем'єр Великої Британії назвав противників щеплень "божевільними"