фото із соцмереж

"Халтурники з Росії" знищують Бахчисарайський палац: знайдено спосіб зберегти пам'ятку

Нині Ханському палацу загрожує втрата автентичності через заміну дерев'яних балок, які "розпиляли і склали на дрова"

Російські фірми, які наразі проводять "протиаварійні роботи" в Ханському палаці у Бахчисараї, насправді знищують автентичність історичної пам'ятки. Але Україна може вплинути на цю ситуацію, визнавши палац пам'яткою національного значення. На цьому наголосив громадський діяч, колишній голова комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков, передає "Крим.Реалії".

Він зазначив, що змінивши статус Бахчисарайського палацу, Україна зможе вплинути на дії Росії через ЮНЕСКО: "Що стосується України, то, звичайно, якщо вона вважає палац пам'яткою національного значення, може зробити дуже важливий знак – перевести нарешті Ханський палац з пам'яток місцевого значення у пам'ятки національного значення. Тоді статус пам'ятки підвищиться і в очах світової громадськості".

За словами Дудакова, необхідність ухвалення рішення про новий статус палацу визнали і нардепи, і керівництво Мінкульту. "Ми по своїх каналах надіслали дані і депутатам Верховної Ради, які займаються палацом, і в Міністерство культури. Всі погоджуються, що треба підвищити статус палацу", – розповів він.

Громадський діяч повідав, що нині Ханському палацу загрожує втрата автентичності через заміну дерев'яних балок, які "розпиляли і склали на дрова". "Що втратили, вже втратили. На даний момент ми намагаємося хоча б зберегти черепицю стару. Її теж вивозять у невідомому напрямі… Якщо вони встановлять нову черепицю, то це буде вже зовсім не об'єкт ЮНЕСКО", – зазначив Дудаков.

Екс-голова Республіканського комітету наголосив, що російський підрядник, беручись до роботи без тендера, "не маючи жодного досвіду, набрав якихось халтурників, у яких строки горять".

Дивіться також фотогалерею:

Відпочивальників по пальцях рахують: як у Криму проходить "оксамитовий сезон" - ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві подешевшала гаряча вода
Наступний матеріал
Завдяки теплій погоді Україна значно скоротила імпорт газу
Loading...