Школа на Кіровоградщині
Школа на Кіровоградщині 5 канал

Канікули продовжуються: чому в одній зі шкіл Кіровоградщини досі не розпочали навчання – репортаж

Читайте по-русски
Більшість батьків з таким рішенням не погоджуються і вимагають розпочати навчальний рік

Літні канікули тривають. В одній зі шкіл Кіровоградщини навчання й досі не розпочали через ремонт даху. Рішення подовжити канікули ухвалила тепер уже колишня директорка школи, мотивуючи правилами безпеки. Батьки ж вважають – керівниця просто намагалася втриматися на посаді і тепер вже від нової директорки вимагають відновити навчання. Чому за літо не встигли відремонтувати покрівлю? – дізнавалися журналісти 5-го.

Перша декада вересня вже минула, а у Тишківській сільській школі – досі порожньо. У понад півтори сотні учнів тривають канікули. Все через дах закладу, який досі ремонтують.

"Оскільки була загроза життю і здоров'ю дітей, мою було прийнято рішення на засіданні педагогічної ради, на батьківському комітеті про призупинення освітнього процесу", – пояснила колишня директорка школи Наталія Врадій.

Більшість батьків з таким рішенням не погоджуються і вимагають розпочати навчальний рік.

"Що тут може впасти? Нічого тут не може впасти. Коли доз 8 до 3-х годин наші діти навчаються. Я хочу, щоб моя дитина навчалася в цій школі. Я бачу, що тут нічого немає. Ви самі бачите – нічого тут страшного не має", – переконує мати семикласника Раїса Буровик.

Батьки підозрюють, директорка відкладала початок навчального року, щоб відтягти процес зміни шкільного директора. Але згідно з конкурсом, ним стала інша кандидатка.

"Тому що директор школи наша не хоче йти з посади. Не хоче ставити тут нового директора", – переконана мати семикласника.

Екскерівниця такі закиди відкидає. А в затягуванні ремонту звинувачує підрядників.

"Будівельники проспали, прогуляли. Це є відеофакти, матеріали, всі фото", – заявляє колишня директорка.

З термінами затрималися через несприятливі погодні умови та додаткову роботу через помилки у зведенні школи – запевняють будівельники. Кажуть: продовжувати ремонт можуть і під час навчального процесу.

"Згідно з ДБН загальна кількість осіб, що може постійно перебувати на об'єкті складає 289 осіб. 258 учнів і сорок осіб вчителів. Тобто тимчасове перебування і переміщення школою не заперечує нашій роботі", – каже будівельник Сергій Петров.

Новопризначена директорка брати на себе відповідальність відновити навчання відмовилася. Що робити далі – вирішує з обласними посадовцями.

"Я думаю, ми будемо розв'язувати це питання, поки що головне – це діти", – наголосила в.о директора Тишківської школи Людмила Гармаш.

На загальних зборах вирішили – щоб прискорити будівництво, збільшать кількість будівельників удвічі. А поки що учнів розформують по найближчих закладах.

"Шановні батьки, ми вас хочемо запевнити в одному, що з завтрашнього дня має бути навчання, ви маєте в цьому допомагати нам, і діти будуть харчуватися і навчатися. І їм буде безпечно", – підсумував Володимир Таборанський, начальник управління освіти Кіровоградської облдержадміністрації.

Будівельники обіцяють закінчити ремонт даху за два тижні. Тоді учні зможуть повернутися до рідної школи.

Сніжана Юр'єва, Кіровоградська область, "5 канал".

"Колись лунали дитячі голоси": фото покинутих будинків у Водяному – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СУП вимагає відкликати зміни до податкового кодексу, оскільки вони шкодять українському бізнесу й економіці
Наступний матеріал
Зустріч Земана з русинами щодо "автономії" Закарпаття: МЗС викликало "на килим" посла Чехії
Loading...

Українець виборов "бронзу" на Міжнародній шкільній олімпіаді з географії в Кореї

Як креативно у школі Харкова учні намагалися привернути увагу до проблем закладу – сюжет

У новий навчальний рік – без першокласників: чому на Рівненщині в школу не набрали першачків – сюжет

Зеленський різко відреагував на зйомку свого сина перед Першим дзвоником – відео

День знань під захистом: СБУ та Нацполіція вперше спільно охороняють школи по всій Україні

У Первомайському вчителі перекрили рух транспорту – причини