Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів подає проєкт Державного бюджету-2023 до Верховної Ради. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на "Урядовий портал", передає "5 канал".
"Сьогодні головне питання на засіданні уряду – ухвалення проєкту бюджету на 2023 рік. Попри війну, ми передаємо бюджет до парламенту вчасно, тобто до 15 вересня, як і передбачено чинним українським законодавством", – зауважив Шмигаль.
У повідомленні наголошується: головний пріоритет – оборона та безпека нашої країни.
"У бюджеті, який ми подаємо, є один головний пріоритет – оборона та безпека нашої країни. 1 трлн 136 млрд гривень, або майже 50% всього бюджету, буде спрямовано саме для сектора безпеки й оборони. Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей. Якщо порівняти з бюджетом, який ми подавали на 2022 рік, то зростання видатків на безпеку й оборону буде більш ніж у 4 рази", – зазначив він.
"Другий пріоритет – соціальні програми. Пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту – це ще 35% від всіх видатків у проєкті бюджету. Це більше ніж 800 млрд грн. Важливо, що уряд збільшуватиме допомогу адресно саме тим, хто цього найбільше потребує, зокрема, ми передбачаємо збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на більш ніж 30 млрд гривень", – розповів Шмигаль.
У промові прем'єр-міністра зазначається: з кожної бюджетної гривні 50 копійок піде на армію та безпеку.
"Іншими словами: з кожної бюджетної гривні 50 копійок піде на армію та безпеку, ще 35 копійок – на соціальні виплати, медицину та освіту. Все зрозуміло й прозоро", – зауважив Шмигаль.
За даними нардепа Ярослава Железняка, прогнозований ВВП на 2023 рік закладений у держбюджеті на рівні 6371,3 млрд грн, зростання ВВП у 2,5% по відношенню до 2022-го року (де прогнозоване падіння у 33,1%), інфляція +30%.
- Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум залишається на рівні поточного року: 6700 грн та 2589 грн відповідно.
- Безпека та оборона – 1 006 млрд грн.
- Соціальних захист і соціальне забезпечення – 408,9 млрд грн.
- Підтримка ветеранів війни – 6,8 млрд грн.
- Освіта – 155 млрд грн.
- Медицина – 175,7 млрд грн.
- Кошти для територій, що зазнали впливу збройної агресії – 23,9 млрд грн
- Кошти для ліквідації їх наслідків – 19,4 млрд грн.
- Видатки на утримання органів влади ( сектору безпеки і оборони), скорочені на 11,6 млрд грн.
- Прогнозований курс 42 грн за долар.
Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.
ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.