Місто Мар'їнка, що розташоване впритул до окупованого Донецька, росіяни обстрілюють фосфорними снарядами, які заборонені Женевською конвенцією. Крім того, по місту постійно працює російська важка артилерія. Як тримають оборону там українські армійці, дізнавалася журналістка "5 каналу".
Південно-західні околиці Донецька й досі залишаються недосяжними для росіян. Спроби окупантів прорвати оборону Мар’їнки провалилися.
"Спочатку працювала на придушення артилерія – ствольна, міномети, 152-мм, 120-мм калібри, гради. Танки працювали. В самій Мар’їнці, справа від інтернату були штурми", – каже військовослужбовець ЗСУ "Барбос".
Військовослужбовець ЗСУ "Коливан" наголосив: "Почався наступ танків у районі КПВВ. Їх техніка намагалася пройти до нас, але наші браві хлопці зупинили їх. До сьогоднішнього моменту ніде по лінії, там, де наші тримають лінію оборони, не змогли вони прорватися".
Бої на цій ділянці фронту були запеклими. Криючи передові українські позиції ракетами і важкими снарядами, російська піхота намагалася наступати. Боєць "Фара" в цьому бою дістав поранення. Поруч із ним розірвався снаряд. Уламок біля серця лікарі так і не змогли дістати. Хлопець після лікування – знову у строю.
"Коли починає танк працювати по нас чи міни, то нам треба вибігати вперед, щоб орки не лізли. Я вибігаю і бачу – орк лізе, а там кашеварка така, ну каструля. Я відчув, але це не боляче. Я відчув, щось не те", – пригадує "Фара".
Бійці на цьому напрямку досвідчені. Кажуть, такої інтенсивності боїв не було навіть у 2014-му.
"Взяти 2014-2015 роки, це були, в основному, піхотні й танкові бої. На той момент у цих так званих "днр" не було стільки забезпечення й боєприпасів. Зараз у них просто купа боєприпасів, і вони просто розбирають усе, що бачать, артою", – додав "Барбос".
Щільним вогнем ворог намагається накрити не лише позиції армійців, а й житлові квартали. Використовують важке озброєння безпосередньо по місту і нині виглядає так, що завдання окупантів не вибити українських військових із цих рубежів, а просто знищити місто.
"Як якісь вандали це все роблять. В основному, йдуть на знищення будинків. У них просто завдання, я так зрозумів, геноцид", – наголосив "Барбос".
Нині кремлівські солдати не намагаються прориватися, однак ворожа артилерія працює постійно. Часто окупаційні війська обстрілюють Мар’їнку фосфорними снарядами, які заборонені Женевською конвенцією. Запускають їх із реактивних систем залпового вогню.
"Запускали фосфорні касетні снаряди. В основному, це були "Гради". Саме таке противне – це те, що він не гасне. Його треба закидати землею досить достатньо, щоб він хоча б не розповсюджувався", – наголосив "Барбос".
У підрозділі служать і контрактники, і мобілізовані. За три місяці інтенсивних боїв хлопці швидко спрацювалися. Хоча день 24 лютого в кожного почалося по-різному.
"Відчули велику кількість снарядів. Змінилося введення вогню", – зауважив "Коливан".
Військовослужбовець "Білка" пригадує: "24-го я сам прийшов у військкомат. Прокинувся зранку і почув, що війна. Думаю, треба йти у військкомат, і записався".
"Білка" народився і виріс на півдні країни. Щойно приїхав на східну лінію фронту, його село окупували росіяни. Тепер хлопець захищає чуже село, а побратими з інших підрозділів намагаються витіснити кремлівських солдатів із його рідного селища.
"Тут нема чужого села, тут усе українське і все воно наше. Немає різниці між Донбасом і західною Україною, як кажуть. Всі ми українці", – підсумував "Білка".
Цього разу фронтові історії про дім перервав ворожий мінометний обстріл. Зараз це буденність. Знімальна група покинула позиції армійці, а бійці лишилися у повній бойовій готовності.
Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, Сергій Новіков з Донецької області, "5 канал"
Читайте також: Руйнування зазнали 37 цивільних об'єктів – у поліції показали наслідки обстрілів Донеччини за минулу добу