Військовий госпіталь
Військовий госпіталь 5.ua

"Інноваційний hand-made": в Україні презентували унікальні хірургічні інструменти

Нові магнітні інструменти дозволяють видаляти навіть найменші часточки з рани просто в польових умовах

У Харківському військово-медичному клінічному центрі презентували унікальні набори магнітних інструментів для видалення осколків із ран. Їх на замовлення лікарів розробили науковці фізико-технічного інституту, передає "5 канал".

За допомогою цих інструментів навіть найменші часточки можна видаляти просто в польових умовах. Над розробкою працювали майже три роки, тепер діляться результатами з колегами з інших міст.

Магнітні хірургічні інструменти військові медики почали розробляти разом зі вченими-фізиками ще на початку війни, коли зіткнулися з проблемою вилучення осколків. Інструменти постійно вдосконалювали і нині демонструють результати роботи на практиці.

Із суглобів, кісток, серця і навіть очей – завдяки унікальному інструментарію хірурги можуть діставати осколки з мінімальними травмами для пацієнта. Тепер найскладніші операції тривають лічені хвилини.

"За допомоги такого інструмента ми можемо дістати практично все. Ці технології інноваційні. Ми використовуємо тканинощадний принцип роботи, тобто тканини не пошкоджуються", – розповідає начальник хірургічного відділення військово-медичного клінічного центру Північного регіону Володимир Негодуйко.

Кожен інструмент – унікальний, виготовлений із сертифікованої медичної сталі. Витрати на неї компенсують меценати, а науковці розробляють їх безплатно.

"Це все хенд-мейд, говорити про вартість поки складно. Тому є ручна робота та одиничні екземпляри. Якщо налагодити цей інструмент на якійсь західній розкрученій фірмі – він буде коштувати зовсім інших грошей", – зазначає старший науковий співробітник  Харківського фізико-технічного інституту Олексій Великодній.

Інструменти легкі у користуванні, запевняють розробники. Тож ними можуть користуватися хірурги без спеціального досвіду, як у польових шпиталях, так і у неспеціалізованих лікарнях.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко: Урядовці мають пояснювати людям, якщо ціни на іноземні медпрепарати перевищують європейські
Наступний матеріал
"Слуги народу": на службу до Кабміну з молоді відберуть близько 1 тис. осіб
Loading...