ПЦУ
ПЦУ Укрінформ

Громада проти батюшки: на Рівненщині люди xочуть перейти до ПЦУ – у подробиці конфлікту

Читайте по-русски
Представники Рівненської єпархії Московського патріархату вважають збори нелегітимними

Боротьба за храм. На Рівненщині розгорілось церковне протистояння. Люди зібрали підписи про перехід єдиного храму у селі до Православної церкви України. Втім, його настоятель та парафіяни московської церкви вважають збори нелегітимними і чинять супротив. Мовляв, храм не віддадуть і переходити до ПЦУ не будуть. На місце конфлікту довелося викликати поліцію. Чим все скінчилося – у сюжеті журналістів "5 каналу".

Штурханина на порозі храму у селі Бронники Рівненського району. Місцеві жителі вирішили відмовитись від московського патріархату на користь православної церкви України. Взимку люди зібрали за це підписи. На зборах були присутні майже 250 жителів села. Священник та віряни московської церкви брати в них участь відмовились.

"Інша сторона не з'явивлася, xоча вони знали. Священник сказав, мовляв, не знав. Xоча він вийшов з xраму і проігнорував нас", – зазначає житель села Бронники Микола Тимощук.

"Вони після служби закрилися і пішли. Ми пропонували їм взяти участь, вони не заxотіли", – каже керівник релігійної громади ПЦУ у селі Бронники Андрій Тимощук.

Два місяці тривало оформлення документів. Коли папери нарешті отримали, віряни ПЦУ прийшли на подвір'я храму. Чекали закінчення недільної служби.

"Ми зібралися сьогодні, аби попросити настоятеля храму, вони наразі належать до російської церкви, щоб передали нам ключі, майно і будівлі, які тепер належать нашій громаді", – повідомив керівник релігійної громади ПЦУ у селі Бронники Андрій Тимощук.

Втім, мирно вирішити не вдалося. Після служби спалахнули суперечки.

Ані священник, ані віряни московського патріархату не погоджувалися перейти до ПЦУ. У суперечку втрутились поліцейські.

"Ось документ, засвідчений голова ОВА – Ковальом, є виписка з єдиного реєстру про те що храм переходить у власність ПЦУ. Відповідно громада ПЦУ має право розпоряджатись даним храмом", – повідомив поліцейський.

Але це не переконало вірян філії російської церкви. Представники Рівненської єпархії Московського патріархату вважають збори нелегітимними, документи підробкою, а саму ситуацію захопленням храму.

"ТГ і жителі сусідніх сіл провели збори, видали їх за збори релігійної громади і на них вони прийняли рішення про перехід до ПЦУ. Відповідно була підробка документів, самі збори порушували закон України, де передбачено що збори релігійної громади і право переходу мають лише члени релігійної громади. А проводили збори члени ТГ", – заявив керівник юридичного відділу Рівненської єпархії УПЦ МП Василь Начев.

Почався гамір. Священники православної церкви України намагалися провести перше богослужіння у Покровській церкві. Віряни ж московського патріархату не давали цього зробити.

"У час, коли ми переживаємо агресію москви, люди збурюються, люди бачать у московській церкві – ворога. Людей можна зрозуміти, прийшов час, коли ця громада созріла для переходу", – каже протоієрей, благочинний Рівненського районного благочиння ПЦУ Олег.

Віряни філії російської церкви виходити з храму відмовились.

"Я особисто не ходив у цю церкву бо вона МП. Якби вони себе не називали, якби не розказували – це підпорядкування москви", – зазначає мешканець села Бронники Микола Тимощук.

Після тривалих суперечок та втручання поліцейських, сторони врешті пішли на діалог. Церкву зачинили і домовились про почергове богослужіння у храмі. На певний час.

"Я думаю, що люди подумають і будуть ходити сюди. Це люди нашої релігійної громади, вони просто ходили в МП, а зараз та сама церква і та сама віра у Бога. Я думаю всі будуть ходити сюди", – зазначає керівник релігійної громади ПЦУ у селі Бронники Андрій Тимощук.

Щоби остаточно вирішити конфлікт, громада православної церкви України села Бронники має намір подавати позов до суду, щоби довести, що російській церкві в Україні не місце. 

Ольга Богданова, Олексій Киричевський, Рівненська область, "5 канал"

Читайте також: УПЦ мп намагається завадити переходу до ПЦУ на Житомирщині: чому ці спроби, імовірно, провальні – сюжет

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

 

Попередній матеріал
Допомогти опанувати нові технології: у Полтаві пройшов фестиваль робототехніки серед школярів – сюжет
Наступний матеріал
Унікальні дрони, квадроцикли та майстерні на колесах: Порошенко привіз допомогу на фронт – сюжет
Loading...
Попа, який приїхав правити від московської єпархії, виганяли громадою: у Смілі всі церкви перейшли до ПЦУ – сюжет

Попа, який приїхав правити від московської єпархії, виганяли громадою: у Смілі всі церкви перейшли до ПЦУ – сюжет

російська атака на найбільший храм Одеси: як реагує світ і що буде далі з собором – сюжет

російська атака на найбільший храм Одеси: як реагує світ і що буде далі з собором – сюжет

Важко боролись, але побороли: на Київщині Свято-Михайлівський собор у Білогородській громаді доєднався до ПЦУ – сюжет

Важко боролись, але побороли: на Київщині Свято-Михайлівський собор у Білогородській громаді доєднався до ПЦУ – сюжет

Храм у Бородянці перейшов до ПЦУ: під час окупації Київщини піп-колаборант влаштував катівню у підвалі церкви

Храм у Бородянці перейшов до ПЦУ: під час окупації Київщини піп-колаборант влаштував катівню у підвалі церкви

"Штовханина, крики та молитва російською": на Київщині віряни УПЦ мп блокували вхід до храму ПЦУ

"Штовханина, крики та молитва російською": на Київщині віряни УПЦ мп блокували вхід до храму ПЦУ

Божественна літургія ПЦУ – трансляція

Божественна літургія ПЦУ – трансляція