Ярослав Москаленко, депутат Київської облради від групи "За майбутнє"
Ярослав Москаленко, депутат Київської облради від групи "За майбутнє" 5 канал

Голова ОТГ щомісяця шукає гроші на зарплати лікарям – депутат облради про ситуацію в депресивних громадах

Читайте по-русски
Якщо ситуація не зміниться, в Іванківській ОТГ до кінця року закриють районну лікарню, попередив Ярослав Москаленко

В низці депресивних ОТГ ситуація з фінансуванням критична – так, у найбільшій в Україні Іванківській ОТГ на Київщині до кінця року може закритися районна лікарня. Про це в ефірі ток-шоу "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав депутат Київської обласної ради групи "За майбутнє" Ярослав Москаленко.

"Більш спроможні ОТГ об'єдналися з більш спроможними – супутники великих міст-мільйонників. А більш віддалені теж об'єдналися і вони більш укрупнені – у нас є така Іванківська громада, вона найбільша в Україні, всі населені пункти одного району за старим поділом об'єдналися в одну громаду і в одну проблему", – зазначив він.

"Грошей нема, фінансів нема. Наведу приклад у медицині – якщо ситуація не зміниться, в кінці року закриють районну лікарню. Міста, які більш спроможні, кожен місяць дофінансовують на заробітну плату лікарів, яких сьогодні величезний дефіцит, і в них зарплати не найкращі в цій країні. Такі громади, як Іванківська, чи Ставища – я розмовляв з головою ОТГ, він щомісяця бігає і шукає 500 тисяч гривень, щоб дофінансувати лікарям на зарплату, щоб утримати їх у лікарні. У них немає цих грошей, вони не можуть достукатися до НСЗУ… І це я вам сказав тільки в медицині", – наголосив Москаленко.

"На сьогоднішній день фінансування (ОТГ, – ред.) здійснює центральна влада напряму, як раніше з містами обласного значення… Забрали цю функцію з обласної ради, і тепер всі ОТГ (дофінансовуються) напряму з Кабінету Міністрів", – пояснив він.

Дивіться повний запис програми "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком":

Нагадаємо, у Медведівській ОТГ на Черкащині 4 місяці шукали сімейного лікаря для нової амбулаторії.

Попередній матеріал
Еміратські канікули: де можна випробувати найдовший у світі зіплайн – сюжет
Наступний матеріал
Коли набуде чинності закон про ринок землі, то земля вже буде у фіктивних власників – депутат
Loading...