Змалку ріс патріотом, а з юних років виявляв націоналістичний дух. Тарас Бобанич із позивним "Хамер" івід перших днів виборював справедливість на Майдані. А коли почалися бойові дії на сході – встав на захист Батьківщини від окупантів. Навесні торік, рятуючи своїх побратимів на Харківщині, боєць загинув. Посмертно йому присвоїли звання Героя України. Кореспонденти "5 каналу" познайомилися з родиною, яка не дочекалася повернення Тараса з фронту.
Доля звела Тараса і його майбутню дружину Наталю понад 10 років тому. В юнацькі роки їх познайомили друзі, коли майбутній герой навчався на юридичному факультеті Львівського університету внутрішніх справ. Жінка згадує, саме відтоді в нього почав проявлятися патріотизм. У 2012 році Тарас брав активну участь у Революції Гідності, а згодом долучився до лав "Правого сектора". Наталя каже, націоналістичний дух прищепив і їй.
"Дуже прививав мені все патріотичне, позаяк я більше так класику любила читати, а Тарас привив якраз патріотизм, перша книга, яку дав мені Тарас прочитати, – це був "Холодний Яр", він сказав, що саме цей роман буде початком становлення, це так і було", – розповіла дружина загиблого Героя України Наталія Бобанич.
Із початком повномасштабної війни Тарас пішов захищати країну і став легендарним командиром другого окремого батальйону "ДУК "Правий сектор". Із обраного шляху герой не звернув аж до самої смерті. У квітні торік Тарас загинув у бою на Харківщині, прикривши собою побратимів.
Читайте також: У Львові попрощалися з донькою і матір'ю, які загинули від російської атаки "Калібрами" 6 липня.
"Зателефонував незнайомий номер, я підняла трубку, сказали, що це керівник штабу і в мене перше питання – що з Тарасом, що сталось, і тоді я почула слова, в які просто неможливо повірити. В мене не було відчуття, що щось сталося, хоча я завжди відчувала Тараса", – додала дружина загиблого Героя України.
Наталя згадує, разом із чоловіком мали великі плани на майбутнє: мріяли про дітей та збудувати будинок. Хоч на війні всі знали Тараса як сталевого командира, однак удома він був м’яким і чуйним чоловіком.
"Він завжди прислухався до моєї думки, завжди намагався загладити якісь свої недоліки. Коли були якісь певні ситуації конфліктів, він завжди їх першим вирішував. Коли мали десь якусь спільну хвилинку для того, щоб відпочити, то проводили дома, цілий день ми навіть нікуди не відходили", – пояснила Наталія Бобанич.
Дивіться також відео: Черговий ЗЛОЧИН рОСІЯН. У Краматорську попрощались з сестрами, які загинули від ракетного удару рф.
Тарас закінчив музичну школу. Його улюбленим хобі була гра на гітарі. Часто виконував пісні для своїх побратимів на сході, аби підняти воїнам бойовий дух. Двоюрідна сестра Тараса Марія Свистун провела з братом усе дитинство. Нині прийшла навідати його могилу.
"Завжди в нього була така справедливість, ще з самого дитинства. Ну, і чуйність така. У нього завжди була емпатія до рідних, сусідів, друзів – це почуття, яке з ним із дитинства. Я пам’ятаю такий один момент, він так став на таке підвищення, і так щось декламував так, розказував", – розповіла сестра Тараса Марія Свистун.
Сестра пояснює, любити Україну Тараса ще змалку навчив дідусь, який колись був січовим стрільцем.
"Дідусь завжди розказував, і Тарасик ще зі шкільних років слухав ці розповіді. І в шкільному віці він дедалі більше та більше цікавився історією. Настільки цю тему вивчав, завжди розумів, що люди, які не знають свої історії, – не мають майбутнього", – наголосила Марія Свистун.
Похоронили легендарного "Хамера" у Львові на Личаківському кладовищі. Президент присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" посмертно.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Українці провели в останню путь загиблого воїна Дмитра Коцюбайла – фото







