Бойові експонати від військових 92-ї механізованої бригади
Бойові експонати від військових 92-ї механізованої бригади 5 канал

Фронтові "буржуйки" та свічники з гільз: 92-га мехбригада поповнила колекцію Харківського музею

Силами військових та волонтерів для музею від 2015 року вдалося назбирати більше як 300 експонатів

Саморобний свічник із гільз, "буржуйка" з балонів , шеврони, підписані прапори, а ще 21 ящик для боєприпасів. Такі бойові експонати презентували військові 92-ї механізованої бригади та волонтери Харківському історичному музею.

Експозиція, яка присвячена російській агресії на сході країни, працює в музеї від 2015 року. Відтоді силами військових та волонтерів для музею вдалося назбирати більше як 300 експонатів. Музейники планують створити з нинішніх артефактів експозицію бліндажу. Такі роботи планують завершити до Дня Незалежності.

"Буржуйки" ми почали робити, коли почалася війна, з 2014 року. Як ви бачите, вони зроблені з балона, з підручних засобів, які були. Все робилося, коли у вихідні, коли ночами", – розповідає волонтер Віталій Савіцький.

"Нам були передані такі предмети, яких нам дуже-дуже бракувало. Потрібна була і "буржуйка", потрібні були і речі капеланів, яких у нас не вистачало, і речі журналістів, які також виконують великі обсяги роботи", – зазначив завідувач сектору сучасної історії Харківського історичного музею Максим Соруб.

Втомлені і щасливі: До Харкова із зони АТО повернулися бійці 92-ї мехбригади – фоторепортаж

Попередній матеріал
Життєво важливий "кусок заліза": як армійці тренуються стрільбі з гвинтівок Драгунова
Наступний матеріал
"Опора" назвала найбалакучіших нардепів та головних ледацюг Ради
Loading...