"Велике будівництво"
"Велике будівництво" kmu.gov.ua

Дитсадок, який відкривав Зеленський за програмою "Велике будівництво", не працює – сюжет

Читайте по-русски
У черзі до садка діти з декількох сіл на Харківщині

Новий корпус дитсадка і яскравий майданчик, але малечі туди зась. У місті Південному на Харківщині дитсадок, що став частиною програми президента "Велике будівництво" і мав відкритися ще у вересні, досі не готовий приймати дітей. 2 вересня подивитися на садок приїздив Володимир Зеленський. Але тепер з'ясувалося, що на заклад немає дозвільних документів, тому й стоїть порожній. Цю історію розповість журналістка "5 каналу".

До дитячого садочка Мирославі через рік. Її мама каже: у черзі до нового садка у Південному діти з усіх найближчих сіл. Та перспективи потрапити туди досить примарні.

"Хочуть, звичайно, багато хто, щоб садок відкрився. Мені здається, його не відкриють і наступного року, так як його відкривають. Вибачте, вже п'ятий раз обіцяють відкрити і не відкривають", – каже мешканка Південного Ірина Чернишова.

Барвистий фасад садочка, новенький дитячий майданчик, але дітей катма. Директорка зустрічає нас біля паркану. Каже – на територію без дозволу місцевих чиновників – зась.

Реконструкція закладу тривала два роки. Звели новий корпус, осучаснили стару будівлю. Керівниця запевняє: садок готовий приймати дітей не лише з Південного.

"Зараз на 205 діток садок розрахований. А раніше за площею він був розрахований лише на 75, хоча відвідувало його вдвічі більше – до 150 дітей. Черга існувала, потреба існувала завжди. На даний час ми, думаю, владнаємо цю проблему", – каже директорка Південного міського дитсадка Олена Варадова.

На роботи витратили більше 60 мільйонів гривень – кошти місцевих та державного бюджетів. 2019-го цей проєкт доєднали до "Великого будівництва". Відкрити садочок планували 1 вересня. А вже другого садок інспектував президент.

За словами директорки, роботи в закладі завершили наприкінці вересня. Та дітей сюди і досі пускати не можна.

"На даний час у нас немає дозволу на введення в експлуатацію. Я чекаю, поки нам оголосять, коли отримаємо", – каже директорка садка.

Під час реконструкції місцеві чиновники наголошували: цей проєкт є стратегічним. За роз'ясненнями ми йдемо до міської ради Південного. І отримуємо таку відповідь – питанням дошкільних навчальних закладів секретар не займається, а більше в раді нікого немає зараз.

Дозвільні документи на відкриття видає Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Вона перевірила садок і знайшла вади.

На повторне звернення журналістів "5 каналу" щодо відмови у видачі дозволу на роботу ні міськрада Південного, ані голова району не відповіли. Натомість у будівельній інспекції наголошують, що готові швидко розглянути нові подання і перевірити садок ще раз, якщо там виправлять недоліки.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Безробіття на Львівщині: туристичний бізнес опинився під загрозою через пандемію
Наступний матеріал
Стало відомо, в якій галузі під час карантину відкривається найбільше вакансій
Loading...

Почесний донор: як у Харкові пес із притулку врятував понад 30 собачих життів

Нові атракціони встановили, а кредит не повернули: банк позивається до Харківського парку та метрополітену

У Харкові затримали снайпера "ЛНР", який обстрілював позиції ЗСУ в районі Золотого

У Харкові День Гідності та Свободи відзначили автопробігом

У Харкові вибухнули гранати: у місті введено спецоперацію (оновлено)

У Харкові внаслідок нападу загинув режисер – що відомо