Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа
Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа 5 канал

Для мрій ніколи не пізно: як одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа – сюжет

Читайте по-русски
Тур до міста на Сені подарувала на її 80-річчя меценатка музею, в якому жінка працює

Головній зберігачці Одеського художнього музею на 80-й день народження подарували подорож до Франції. Жінка пропрацювала в фондосховищі понад 50 років. Давно мріяла побувати у Парижі, куди емігрував улюблений живописець та земляк музейниці Петро Нілус. Про маленькі дива у сучасному світі розкаже журналіст "5 каналу" Ольга Дунська.

"Париж мене вразив своїми палацами, своєрідною архітектурою, розмах, імперія. Але є і затишний тихий, де йде своє інше життя", – рохповідає музейниця пані Людмила.

Людмила Єрьоміна працює в музеї понад півсотні років. Ще у 80-х минулого століття жінка захопилася одеськими художниками, які емігрували до Франції і з того часу мріяла побувати в Парижі.Тур до міста на Сені подарувала на її 80-річчя меценатка музею.

"Знаєте, ще питання, хто кому зробив подарунок. Вона приголомшлива жінка, сама по собі парижанка: маленька, акуратненька, завжди елегантна, акуратна зачіска. Мене дуже надихнуло її трепетне ставлення до своєї роботи", – каже меценат Марина Федоренко.

А директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурт розповів: "Ми плакали всі, навіть я. Це був такий бум – й вся музейна Одеса була у шоці. Це еталон музейного зберігача. Це людина, якій можна ставити за життя пам'ятник". 

У Парижі Людмила Єрьоміна відвідала Лувр, прогулялася Люксембурзьким садом та вздовж Сени.

Олександра Ковальчук, заступник директора Одеського художнього музею, зауважила: "Людмила Анатоліївна одразу мені сказала, що хоче пізнати Париж, якою атмосферою дихали художники і вона згодна на все - гуляти всюди, ходити пити шампанське в вуличних кафе, ось вона готова робити все, що завгодно, щоб відчути себе парижанкою на ці кілька днів".

Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа
Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа5 канал

"Мені хотілося відвідати могилу і ту квартиру, куди вперше приїхав Нілус і Бунін його зустрів. Це я з листів дізналася, що Бунін запропонував йому, мовляв, досить поневірятися по балканських країнах, приїжджай в Париж, поряд будемо жити", – розповідає пані Людмила.

Мрія Людмили Єрьоміної здійснилася, вона побувала на могилі Петра Нілуса.

Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа
Одеситка-музейниця на 80-річчя отримала подорож до Парижа5 канал

Олена Дунська, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Наступний матеріал
Журналісти і оператори "5 каналу", які працюють на передовій, отримали нагороди від командувача Об'єднаних сил – відео
Loading...