Школа стоячи
Школа стоячи portal.lviv.ua

"Діти люблять стояти": у трьох львівських школах діти під час навчання не сидять за партами – що кажуть вчителі та лікарі

Читайте по-русски
Учні чергують сидіння та стояння кожні 15 хвилин

Стій і вчися: задля боротьби з дитячою малорухливістю у трьох львівських школах запустили пілотний проєкт "Дамо дітям рухатися". Першокласники під час уроків не тільки сидять за учнівськими партами, а й стоять за спеціальними конторками. Положення школярі змінюють кожні 15 хвилин. На проєкт позитивно відреагували лікарі. Як впливає на здоров'я учнів навчання стоячи та чи запустять проєкт в інших школах міста – дізнавалася журналістка "5 каналу" Марта Шикула. 

Це урок трудового навчання в першачків. Школярі роблять осінню аплікацію. Частина класу працює стоячи, за партами-конторками. Решта – за звичайними. 

За 15 хвилин ті учні, що стояли, сідають, і навпаки. Так своє положення школярі чергують упродовж уроку. Вчителі вже помітили позитивні зміни. 

"Діти із задоволенням люблять стояти. У мене багато таких гіперактивних хлопчиків, які із задоволенням стоять і можуть витримати більше, ніж заплановано. Дуже багато діток приходять вже у 1 клас з проблемами постави. І ми маємо надію, що вона дасть хороші результати", – каже вчителька початкових класів Олена Богачова. 

"Діти направду хочуть постояти. Я не кажу постійно, весь урок. Але є перші хвилини, коли дитина хоче піднятися зі свого місця, перейтися або постояти. А тут є можливість стояти за партою, яка є вища, і не переривати роботу. Коли ми звернулися до батьків з цією ініціативною, їм теж це припало до душі", – каже директорка ліцею Світлана Матис.

Для навчання стоячи класи обладнали спеціальними партами. 

"Єдина різниця, що можна змінювати нахил стільниці, це впливає позитивно на зір. А ще вона може зростати разом з учнем", – каже керівник проєкту Богдан Цюваник.

Ініціювала проєкт місцева ІТ-компанія, щоби побороти дитячу малорухливість. Ідею запозичили в європейських школах. Організатори кажуть, понад 80% часу діти сидять. А це негативно впливає на їхнє здоров’я. 

"На початку навчального року проводиться обстеження. І таке ж медичне обстеження буде наприкінці навчальної року. Щоб ми могли порівняти результати діток, які постійно змінюють своє положення і діток, які стандартно сидять за сидячими партами", – розповів керівник проєкту Богдан Цюваник.

Батьки таку ініціативу підтримали охоче. Але зізнаються, спочатку вагалися та переживали.

"Це дуже добре, бо діти непосидючі. У нас урок 35 хв. І те забагато, щоб висидіти. А так є 5-10 хв постояти. Вирівняти спини. Це для них фізкультура. Діти наразі задоволенні. Батьки більше переживали", – каже мама першокласниці Софія.

Стояти й учитися – корисна ідея для школярів. Адже сидячий режим псує поставу й негативно впливає на засвоєння інформації. 

"Формують прекрасно осанку. Тренують м’язи, тренують суглоби. Із іншого боку краще обмін речовин і краще сприйняття інформації, активніша робота мозку, бо він частіше дістає кров і поживні речовини, ніж у сидячому положенні", – каже лікар Ігор Гайдук.

Лікарі прогнозують, за рік у дітей мають поліпшитися постава, зір, пам’ять, поведінка й успішність. Якщо позитивні результати підтвердяться, проєкт запровадять у всіх школах України.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, на Київщині розшукали 3-х школярів, які вранці 6 жовтня втекли зі школи

Попередній матеріал
Зеленський іде за будь-якими своїми примхами і хоче, щоб уся система це слухняно виконувала – депутат
Наступний матеріал
"Завдяки офшорам політики перебувають поза контролем суспільства": Чалий про розслідування Pandora Papers
Loading...

На Харківщині школярі раніше підуть на канікули, щоб стримати захворюваність на COVID-19

Навчання стоячи: у трьох школах Львова встановили парти, за якими під час уроків не будуть сидіти

На столичних Позняках горіла гімназія: довелося евакуювати 1500 учнів

Без води та вогнегасників: ДСНС вимагає закрити 18 навчальних закладів в Одесі

У МОН розповіли, як працюватимуть школи в "червоній" зоні

Коли "дистанційка" у повній "ЛНР": як учні в ОРЛО змушені передавати "домашку" через чорний вхід школи – ЗМІ