Школа
Школа Shutterstock

"Навчай для України": уже п'ятий рік молодих вчителів заохочують їхати працювати в містечка та села

Читайте по-русски
Для роботи треба пройти відбір, а всі учасники програми отримують стипендію

Програма "Навчай для України", яка п'ятий рік працює, заохочує молодь їхати вчителювати у містечка та села. Це для того, аби покращити якість освіти, адже різниця в успішності досить помітна між міськими і сільськими дітьми. Як працюють молоді педагоги у школах і що їх там тримає – знають журналісти "5 каналу". 

"Кожен з нас – це, по факту, велика дружня шкільна родина. Тут є фотки, як ми, наприклад, кудись вже їздили, в Києві, там десь ми йшли в кіно", – показує фотографії Володимир Перерва.

Володимир Перерва закінчив Львівський національний університет. Був телеведучим та вчителем у ліцеї. Тепер він класний керівник і вчитель історії та українознавства в Калинівці на Київщині. Туди поїхав у межах програми "Навчай для України". 

Проєкт залучає молодих вчителів для роботи в маленьких населених пунктах. Усе, щоби зменшити розрив у шкільній підготовці між учнями сіл та великих міст. А він в Україні, за даними міжнародної програми з оцінювання учнів у 2018-му році, становить понад 2,5 роки. Оцінювання проводять раз на три роки.

Цього року участь у проєкті беруть 26 вчителів. Вони працюють у школах – Київської, Одеської, Львівської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей. Два роки молоді педагоги навчатимуть дітей у селах та містечках України.

"У мене якраз 10 клас, наступного року вони 11. Я дуже хочу, щоб вони були дуже вмотивовані, знали, що вони можуть і там, і там, що вони круті в тому, круті в тому", – розповідає Володимир Перерва.

Директорка школи та діти новим класним керівником задоволені:

"Діти відвідують різні локації, їздять в кіно, відвідують музеї. У них особливі форми роботи всередині класу", – каже директорка Калинівського ліцею Оксана Петренко.

"Він вважає нас рівними собі. І його уроки завжди цікаві і сповнені неочікуваних завдань", – каже учениця Володимира Перерви Кіра.

Ще одна така вчителька – Аліна Оркуша – випускниця столичного Політеху. Вона викладає математику в Доброславі на Одещині. Розповідає: про програму дізналася в університетських чатах. Місяць працювала системним аналітиком, а потім закортіло змін. Та от взяти участь наважувалася пів року.

"Я почитала про проєкт, зрозуміла, що я можу, але не сприйняла це всерйоз. Це розвиток мене як особистості. Тому що це складно, це випробування, і це спілкування з дітьми, що завжди приємно, але дуже складно", – каже Аліна Оркуша.

"Дає нові завдання. Багато різних сайтів кидає, на яких ми можемо знайти цю інформацію, подивитися, якщо щось не зрозуміли на уроці", – каже учень Аліни Оркуші Данило.

Разом з Аліною тут учителюють ще двоє учасників програми.

"Вони креативні, вони молоді. Вони сучасні. Я думаю, що дітям це, особливо, в таких сільських школах, це дуже великий плюс", – розповіла заступниця директора Доброславського навчально-виховного комплексу, де працює Аліна Оркуша, Людмила Сурська.

Охочі взяти участь у програмі мають пройти кілька етапів відбору та навчання. Воно триває шість тижнів. А вже під час вчителювання повинні вести позакласну роботу, проводити фестивалі чи організовувати гуртки. У кожного із молодих педагогів є свій ментор. До того ж учасник отримує стипендію. Той, хто не має педагогічної освіти, здобуває її заочно на магістратурі Київського університету імені Грінченка.

"Перш за все, школи у маленьких містечках і селах – тому що там найбільший кадровий голод. Ми показуємо те, що стати вчителем – це модно, це круто. Це творить великий вплив на життя великої кількості людей. Як показує досвід наш, хоча вже невеликий, але який формується, 90% наших учасників залишаються в секторі освіти", – розповіла виконавча директорка громадської організації "Навчай для України" Оксана Матіяш.

"Ці молоді люди взяли на себе такий… Я майже переконаний, що всього об'єму вони не розуміють. Вони це зрозуміють або відчують, тільки потрапивши туди і провівши там певний час свого життя, присвятивши. Це надзвичайний досвід і для них. І життєвий, і професійний", – розповів актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, який є амбасадором програми "Навчай для України".

Програма "Навчай для України" – це частина глобальної мережі Teach Fоr All, яка охоплює 60 країн світу. У ній уже взяли участь понад 65 тисяч випускників. В Україні програма діє з 2017-го.

Аліна Бурцева, Ольга Дунська, Олексій Тищенко, Богдан Чаргазія, Сергій Іщенко, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, учитель української мови та літератури Артур Пройдаков став найкращим вчителем 2021 року.

Попередній матеріал
Де зберігає гроші Зеленський і його оточення та як влада намагаються відвернути увагу від офшорної історії – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"
Наступний матеріал
Голобородьком Зеленський так і не став, але Януковича, напевно, перевершить – Уманський
Loading...

Найкращим вчителем України став викладач української мови з Луганщини

Вже близько 80% українських вчителів отримали одну дозу вакцини від COVID-19

Обов'язкова вакцинація вчителів: чому педагоги бояться щеплень та в чому ризики дистанційного навчання

У Хмельницькому "підприємливий" учитель торгував наркотиками прямо в школі

"97% педагогів вакциновані": як у Моршині й Трускавці всі школи уникли карантину

"Жовта" зона карантину: чи готові столичні школи до роботи в нових умовах – включення