mtot.gov.ua

Дії РФ можуть спричинити екологічну катастрофу в Керченській протоці та Чорному морі – МінТОТ

На території АР Крим продовжується видобуток токсичного піску

Дії Росії-окупанта можуть заподіяти екологічну катастрофу в Чорному морі та в Керченській протоці. Про таке йдеться у повідомленні на сайті відомства.

У міністерстві зауважили, що Україна продовжує відслідковувати наслідки широкомасштабного видобутку піску в районі Верхньо-Чурбашського та Нижньо-Чурбашського хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", розташованого на тимчасово окупованій території АР Крим.

"Хвостосховища (спеціальні споруди для безпечного зберігання токсичних речових), призначалися для збору отруйних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і діяли з 1968 року по 1994 рік, однак наразі, попри великі загрози для життя і здоров'я людей, використовуються окупаційною владою Російської Федерації", – йдеться у повідомленні.

У МінТОТ також повідомили: "За інформацією з відкритих джерел, у хвостосховищах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів, сурми – у 3 рази, ванадію – у 3,5 рази, хрому – у 1420 разів. Станом на кінець 2018 року видобуток токсичного піску на тимчасово окупованій території АР Крим продовжується.

Так, у відомстві повідомили: "За даними дистанційного зондування землі спостерігається значне розширення ділянок, на яких окупаційна влада здійснює видобуток токсичного піску. Ділянки видобутку піску можна умовно розділити на території  "А" (Верхньо-Чурбашське хвостосховище) і "Б" (Нижньо-Чурбашське хвостосховище). На території ділянки "А" площа видобутку збільшилася у 18 разів (з 0,4 га до 7,2 га). На супутникових знімках спостерігається видобувна техніка та вантажний транспорт.

[media type="picture" position="2"

mtot.gov.ua

На території ділянки "Б" площа видобутку збільшилася у 3,2 раза (з 5,8 га до 18,35 га). При цьому загальна площа складів піску збільшилася вдвічі з 2,3 га до 4,5 гаНа ділянці виявлено видобувну техніку, вантажний транспорт, а також три земснаряди. Видобуток на ділянці "Б" проводять за допомогою спеціальної техніки під виглядом днопоглиблювальних робіт".

У МінТОТ також розповіли, що окупаційна влада намагається приховати факти видобутку токсичного піску, прикриваючись роботами нібито із запобігання підтопленню житлових будівель у населеному пункті Приозерне, розташованому поблизу Керчі. За наявною інформацією, роботи з видобутку токсичного піску проходять у безпосередній близькості до обвідного каналу, що з'єднує водойми поблизу Керчі з Чорним морем. При потраплянні небезпечних речовин у цей канал, виникає небезпека потрапляння тих самих речовин у Чорне море та Керченську протоку.

mtot.gov.ua

"Видобуток токсичного піску із хвостосховищ поблизу м. Керч є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію та загрожує життю та здоров'ю людей. Продовження видобутку токсичного піску може призвести до катастрофічних наслідків екосистеми Кримського півострова", – йдеться у повідомленні.

Попередній матеріал
15 тис. українців захворіли на кір у січні: МОЗ назвало області-"рекордсмени"
Наступний матеріал
На Донбасі загинув український захисник: бійці ООС завдали ворогу нищівного удару у відповідь
Loading...

У Керчі повідомили про нові екологічні проблеми, спричинені побудовою Кримського мосту

Верховний Суд дозволив стягнення з РФ компенсації за майно, захоплене в Криму – подробиці

Новий прохід військових катерів через Керченську протоку вже готується – Гримчак

Назвали місце, куди етапували українського політв'язня Євгена Панова

Москалькова заявила, що пам'ятник "ввічливим людям" нібито облив червоною фарбою киянин – ЗМІ

У Криму чоловік облив червоною фарбою пам'ятник "ввічливим людям" – фото