Зебра
Зебра 5 канал

Десятки людей, кіннота, дрони і тепловізори: в Харкові незвична пошукова операція – втекла зебра

Читайте по-русски
До Харкова Джуманджі привезли три місяці тому. В екопарку планували створити зебрячу родину

У Харкові шукають зебру, яка втекла з місцевого зоопарку. У пошуках беруть участь десятки людей, залучили кінноту, використовують дрони та тепловізори. Незвичайну пошукову операцію розгорнули в лісі – саме туди дременула тварина. Та піймати втікачку поки що не вдається, адже зебра дуже полохлива та близько до себе нікого не підпускає. Детальніше розповість Оксана Нечепоренко.

Волонтери, юннати та співробітники екопарку шукають незвичайну для цієї місцевості тварину – зебру Джуманджі. Самець утік із місцевого зоопарку. Спринтерські здібності продемонстрував, коли його переводили до нового вольєра.

"При переведенні тварина злякалася скоріше за все овода, ми вважаємо. При ривку просто не витримала корда і порвалася і тварина миттєво, грубо кажучи, випарувалося", – розповідає співробітник екопарку Сергій Попов

Для пошуків утікача задіяли кінноту, велосипедистів та квадрокоптер. Слідом пустили навіть собак.

"Ми розбиваємося на невеликі групи з двох осіб і досліджуємо територію лісу. Досліджуємо стежки, будь-які місця, куди не можуть пробратися коні або ж машини. Ходимо по лісі, шукаємо сліди зебри. Як тільки ми знаходимо якісь сліди, ми відразу ж сповіщаємо дорослих і розповідаємо, де це було", – каже юннат кінного комплексу Наталя Табулець.

Уночі переміщення зебри зафіксували за допомогою тепловізора. Проте схопити не встигли. Тварина дуже полохлива, тому, відчувши наближення людини, відразу накивала копитами.

"Ближче 25 метрів до себе не підпускає. В принципі, з такої відстані можна зробити постріл транквілізатором, але через те, що тут кущі, багато рослинності, через небезпеку промахнутися або ще більше налякати або травмувати, якщо не туди потрапити, намагаються вивести його, щоби постріл був один і 100%", – наголошує прес-секретар екопарку Олексій Костюченко.

Гуляти Джуманджі може до морозів, кажуть працівники екопарку. Їжі тварині в лісі вистачить. Тільки-но втікача піймають, відправлять на карантин. А після цього – в новий вольєр, до подружки Марті.

Зазвичай активна та радісна Марті нині весь час їсть, розповідають співробітники екопарку. Морквою та сіном зебра заїдає стрес. Усе через те, що Джуманджі немає поряд.

"Раніше вони грали один з одним. А зараз бачите, їсти і все. Раніше вони тут крутилися, бігали", – розповідає Сергій Попов.

До Харкова Джуманджі привезли три місяці тому. В екопарку планували створити зебрячу родину. Марті і Джуманджі потоваришували одразу.

Оксана Нечепоренко, Антон Олексеїв, Харків "5 канал"

Як у харківському екопарку єноти звикають до нової оселі – ФОТО

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Наступний матеріал
Справа про "відпочинок" Ситника: суд заслухав 5 свідків – відповідь директора НАБУ
Loading...

60-грамові крихітки: в зоопарку України вперше вилупилися черепашки родини шпороносних – фото

В екопарку Харкова нові мешканці: чим особливі мініатюрні Оззі та Блюбель

Мав бути "приманкою для собак": у Харкові волонтери врятували від мисливців єнота

На Харківщині ведмідь напав на жінку

Їстівна листівка для Ауни: в Харкові влаштували слонячі іменини

У машинах і біля багатоповерхівок: на Дніпропетровщині фіксують нашестя змій