Тернопіль
Тернопіль 5 канал

"Така блокада міста була хіба за часів татар": чому депутати Тернополя відмовилися від суворого карантину

Читайте по-русски
Посадовці заспокоюють: кілька днів поспіль хворих на коронавірус у місті меншає

Виключити Тернопіль із "червоної" карантинної зони та скасувати постанову щодо посилення обмежень у місті. Під час позачергової сесії Тернопільської міськради депутати ухвалили одноголосне рішення, щоби звернутися з відповідним проханням до уряду.

Посадовці заспокоюють: кілька днів поспіль хворих на коронавірус у місті меншає. Зауважують, місяць тому ситуація була значно складнішою і тоді про посилення карантину не йшлося. Зараз же, стверджують, лікарні заповнені лише на 46%. А це вдвічі менше, щоби були передумови для внесення населеного пункту до "червоної COVID-зони".

"Така блoкада міста була хіба за часів татар. Це неприпустимo, щoб люди були пoзбавлені кoнституційнoгo права працювати. Ми з міськoгo бюджету вже від пoчатку карантину втратили 100 млн грн. А держава жoдним чинoм не дoпoмoгла місту. Вoднoчас ми виділили 60 млн грн – на премії медикам, зарплати лікарям, на oбладнання для лікування інфекції", – зазначив чільник міста.

Міський голова закликав підприємців і керівників освітніх закладів продовжувати працювати, попри рішення регіональної комісії. Міськрада заручилася допомогою адвокатів. Тим часом тернопільський громадський транспорт працює у звичному режимі. На зупинках – велелюдно. Більшість мешканців не одягають маски та не дотримуються соціальної дистанції.

Керівник Тернопільської міської лікарні також запевняє, що епідемічна ситуація – в нормі. До слова, за минулу добу на Тернопільщині коронавірус виявили у 27-х осіб.

"Визнати, що рішення ТЕБ НС про встановлення карантинних заходів на території Тернополя не ґрунтуються на нормах законів і Конституції України. Забезпечити належне функціонування закладів освіти, громадського транспорту, життєдіяльність тернопільської ОТГ відповідно до рішення регіональної комісії", – наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал.

"Ми проти того, щоб місто відносили до "червоної" зони. Вимагаємо від уряду скасувати це рішення", – заявив депутат Тернопільської міської ради Володимир Місько.

 

Попередній матеріал
"Тут немає ніякої політики, є лише цифри": Степанов про нові умови карантину в Україні
Наступний матеріал
"Марш захисників-2020": організатори розповіли, як цьогоріч планують відзначати День Незалежності
Loading...

У Тернополі послабили карантин: дозволили партнерські пологи і роботу закладів після 22-ї

У Тернополі посилили карантин – перелік вимог

Масово святкували ювілей: на Тернопільщині – масштабний спалах коронавірусу

У Кременці на Тернопільщині обмежили в'їзд та виїзд через збільшення хворих на коронавірус

Як медсестра не може довести інвалідність, яку дістала через COVID-19 – шокуюча історія

Святий, але інфікований Почаїв: як ще одна лавра стала епіцентром спалаху коронавірусу