Пам'ятник Брежнєва у Кам'янському
Пам'ятник Брежнєва у Кам'янському 5 канал

Спецрепортаж: як депутати на Дніпропетровщині "Брежнєва" відстоювали

Кам'янський департамент ЖКГ уже отримав майже 800 тисяч гривень на обслуговування семи пам'ятників "вождю"

Якщо Брежнєв не йде до музею, то музей прийде до Брежнєва. Таке вигадали депутати Кам‘янського, щоб залишити декомунізований пам‘ятник своєму землякові, що стирчить просто посеред міста. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу".

Попри те, що плани місцевих депутатів не справдились і музей навколо бюсту так і не створили, у Кам'янському таки передбачили в бюджеті гроші на утримання цього пам'ятника, який за законом мали давно знести.

Зазначимо, що бюст Брежнєву встановили на центральній площі колишнього Дніпродзержинська понад 40 років тому, коли генсеку вдруге присвоїли звання героя СРСР. Торік за законом про декомунізацію місто перейменували, а ось із Брежнєвим депутати міськради не захотіли розлучатися. Задля його збереження вирішили створити Музей радянської епохи навколо погруддя. Тому воно і далі стоїть на місці.

"Підстави для його знесення натепер немає. Ми підкоряємося рішенню депутатів. Брежнєв вже не є архітектурною пам‘яткою, він є малою архітектурною формою, яка буде входити до експозиції музею", – розповідає начальник відділу культури Департаменту з гуманітарних питань Кам'янської міськради Наталя Ілларіошина.

Втім, депутати ще не визначились, хто має створювати музей. Чиновники від культури впевнені, що це завдання для Департаменту житлово-комунального господарства. Господарники ж перекладають відповідальність на відділ культури. Попри це, департамент ЖКГ уже отримав 780 тисяч гривень на обслуговування семи пам'ятників "вождю".

Небайдужа громадськість обурилася. Кажуть: мало того, що міська влада хоче відновлювати пережитки минулого, та ще й суми на це виділяє величезні. Активісти порахували, що на утримання пам'ятників вистачило б і половини грошей.

Чим закінчився такий "декомунізований скандал" – дивіться у сюжеті:

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ оприлюднила перехоплені розмови Захарченка щодо блокади ОРДЛО
Наступний матеріал
"Велика перемога": Держава вперше почала фінансувати орфанних хворих
Loading...

Нацспілка архітекторів вимагає знести гелікоптерний майданчик Януковича у центрі Києва

В Україні знесли останній пам'ятник Леніну

Декомунізація: у столиці хочуть прибрати ще один пам'ятник

Декомунізація проходить фактично комуністичними методами – міністр культури

"ЗА ЧАЙ.COM": Історик Іван Патриляк про декомунізацію та театр на Андріївському узвозі в ефірі "5 каналу"

5 канал - трансляція наживо