Козача Лопань вільна від ворогів, але повертатися туди зарано. Звідти до кордону з країною-агресоркою приблизно 2 км. І окупанти досі тероризують селище обстрілами зі своєї території.
Це Харківська область, Козача Лопань. росіяни втекли звідси 10 вересня, а вже за день селище було під контролем українських військових.
"Чоловік, коли вийшов і кричить: "Наші!" Я не зрозуміла, подумала – син їде. Я прапор побачила – наші, наші хлопці", – пригадує мешканка Козачої Лопані Людмила.
Козача Лопань – найменш пошкоджений населений пункт у Дергачівській громаді, позаяк українські захисники били лише по місцях зосередження загарбників та їхньої зброї. Лише в центрі значні руйнування. Місцеві кажуть – це результат березневої провокації росіян.
"Вони роздавали тут місцевому населенню гуманітарну допомогу. У цей час у село Турове, яке розташоване трохи південніше Козачої Лопані, вони загнали свій "Град". Обстріляли тут територію. Загинули 6 мешканців. Вони звинуватили в цьому Збройні сили України", – каже начальник інформаційного відділу Дергачівської міської ради Олександр Кулик.
Мешканка Козачої Лопані Людмила зауважила: "Вдома у людей в сім'ях загиблі є. Дітки залишилися, вони кричали, що це Україна. І людям пояснила, щоб слухали звідки вихід, чутно".
Після провокативного обстрілу окупанти цинічно створили біля селищної ради імпровізований меморіал із залишками своїх же боєприпасів. Після себе вороги залишили багато агітаційного сміття – доказ ретельної підготовки до пропаганди на окупованих територіях. Саме у приміщенні залізничної станції російські окупанти створили так званий офіцерський штаб.
"Сюди їм присилали російські діти, їх діти присилали листи. Дуже багато листів "9 травня, дякую російському солдату". І бачте, ось він, російський солдат, який гарний. І тут такого дуже багато", – додав Олександр Кулик.
Голова Дергачівської громади, до складу якої входить Козача Лопань, каже: попри визволення, повертатися додому зарано. Адже подекуди тут немає світла та газу. Час від часу вороги обстрілюють околиці. У селищі та довкола нього тривають роботи з розмінування.
"Це наша земля, наша! І не треба сюди приходити, як вони кажуть: "Ми прийшли вас визволити". Від чого? Від роботи та життя нормального", – підсумувала мешканка Козачої Лопані Людмила.
Тільки-но сапери зачистять селище від вибухонебезпечних предметів, за роботу візьмуться комунальники – до осель повернеться цивілізація.
Оксана Нечепоренко, Харківська область, "5 канал"
Читайте також: Жахлива історія тортур: у визволеній Козачій Лопані СБУ віднайшла жертв російських катувань
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.