На Рівненщині ініціювали новий масштабний проєкт із підготовки виробничих кадрів для швейних підприємств. Навчання стартувало в обласному центрі. Професійної справи вчать із нуля.
Розповідає і водночас показує. Викладачка швейної майстерності вчить жінок шити. Десятеро відвідувачок навчального курсу "Технологія обробки легкого одягу" опановують нову для себе справу. Жодна з них швацького досвіду не має.
"Мені потрібна робота, тому я пішла на безкоштовні курси. Думаю, якщо навіть і не візьмуть на роботу, то це навіть і для себе дуже зручно. Перукар сам себе не постриже, а швачка може себе вдіти і не тільки себе. Навіть вдома можна заробити кошти", – каже відвідувачка курсів Наталія Матвійчук.
Богдана – випускниця вишу, але після навчання роботу за фахом знайти не змогла. Тому стала на облік до центру зайнятості. Їй запропонували курси швачки. Тепер дівчина опановує шиття.
"Ідей дуже багато в голові. У мене є друзі. Одна подруга має народжувати, то просить, щоб я їй пошила повзунки, розпашонки. Друга подруга поступила у медунівер, то я їй кажу, я тобі пошию халат і форму", – розповідає відвідувачка курсів Богдана Мамчур.
Серед слухачок – переселенка з Донеччини, яка після втрати домівки на початку повномасштабного вторгнення перебралася на Рівненщину.
"За освітою я і агроном, і перукар, останнім часом працювала у бібліотеці. Щось вдома шила у побуті, для дітей. Коли я була вдома, то не замислювалась, щоб змінити направлення. А коли я приїхала сюди, то побачила великий попит на швачок і шукала роботу", – пояснила переселенка, відвідувачка курсів Марина Мушинська.
Одразу на першому тижні навчань викладачка ознайомлює із швейним обладнанням, поєднує теорію і практику. Почали з елементарного.
"Починається зі з'єднань. Ниткові з'єднання найбільш поширені. Сьогодні ми їх відпрацьовуємо. Різні шви. Бачу, що нашим слухачкам це під силу. Їм цікаво, а їхнє бажання для нас закон", – наголосила викладачка курсів Валентина.
Навчання першої групи стартувало в Рівному на замовлення місцевої торговельної марки. Жінки не лише вчаться шити, а й ознайомлюються з моделями одягу.
"Ми зробили дослідження і зрозуміли, що вся легкова галузь потребує кадрів, і це швачки. Не тільки наш бренд, а й інші підприємства також мають роботу, але немає кому її робити. Ми зрозуміли, що навчання– це той курс, яким нам треба рухатись", – зауважила власниця бренду одягу, голова асоціації легкої промисловості Оксана Харькіна.
Курси шиття триватимуть два місяці. За цей час відвідувачки мають опанувати професію. Фахівці кажуть, через війну багато підприємств втратили працівників, а чимало людей втратили роботу.
"На Рівненщині понад 400 підприємств легкої промисловості. І головним викликом для них зараз є дефіцит персоналу. Через війну багато жінок виїхали за кордон і компанії втратили працівниць. І саме підготовка людей, які раніше ніколи не були швачками, це для них резерв, щоб закрити вакансії, яких у центрі зайнятості понад 480", – підсумував керівник бізнес-школи Тарас Комаренко.
До повномасштабної війни центрами швейного виробництва в Україні були Чернігів та Харків. Нині багато підприємств релокувалися, зокрема на Рівненщину. Ці курси ініційовані, щоб забезпечити область потрібними кадрами, а жінок, які опанують професію, обіцяють працевлаштувати у місцевій швейній компанії.
Наталія Світлова, Рівненська область, "5 канал"
Читайте також: Як брати-переселенці з Ірпеня опанували професію коваля, щоб допомагати ЗСУ – сюжет
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.