Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

Черги за киснем, заповнені лікарні та "червона" зона: яка ситуація з коронавірусом на Одещині – сюжет

Читайте по-русски
Нині повністю вакцинованих людей в Одеській області 17%

Переповнені лікарні та черги за киснем. На Одещині, яка вже тиждень перебуває в "червоній" зоні, є перші померлі через брак кисню. Крім того, потрапити до стаціонару майже неможливо навіть тим, у кого низька сатурація. Втім, в обласному департаменті здоров'я це заперечують. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

Брати Гончаруки чекають на кисневий концентратор для свого 50-річного батька. Заради пристрою подолали сотню кілометрів – приїхали з Роздільної. З сатурацією 87 ушпиталити тата до тамтешньої лікарні не змогли.

"Немає місць, тому лікар сказала що робити, які ліки, чекаємо, поки звільниться місце, а так всі місця зайняті. Задихається, двостороннє запалення легень", – розповідають мешканці Роздільнянського району Дмитро та Максим Гончаруки.

Кілька днів тому на коронавірус захворіли й літні батьки Станіслава, щоправда, в Одесі. Він теж у черзі на концентратор. Розповідає, що місць у лікарні немає, а сатурація у батьків – падає.

"Я навіть не знаю, з ними не живу і не контактую, зв'язуюся телефоном. Поки що вдома, місць вони не можуть знайти", – каже житель Одеси Станіслав Желковський.

Черги тепер не лише до лікарень, а й за кисневими концентраторами. У волонтерів вони вже закінчилися.

"У нас 700 конденсаторів: 200 у стаціонарах, 500 на руках. Вони в нас закінчилися. Лист очікування вчора був 38 людей, сьогодні 26. Вдома пацієнти, яких ми підключаємо на сатурації 65-70 – це катастрофа, не можна таке робити. Це протизаконно, ми вимушені. Люди беруть відповідальність на себе, пишуть розписки, не вистачає місць", – зазначає волонтерка Катерина Ножевникова.

У лікарнях теж бракує кисню, кажуть волонтери.

"На момент 12 дня інфекційка залишилася без кисню в потрібному об'ємі. Кисень заповнюється 7,5 тонн. В лікарні залишилося 800 кг кисню, через що впав тиск у системі подачі кисню і лікарня використовувала те, що є: балони з киснем і підтримували мінімально можливий тиск у системі. Але цього все одного не вистачало для важких. 7 людей померло, приїхали їхні родичі, їм це не поясниш, що кисню немає зі вчорашнього дня", – зауважує волонтер Андрій Танцюра.

У департаменті охорони здоров'я кажуть: позичити кисневі концентратори хворі можуть в амбулаторіях за направленням від сімейного лікаря. Щоправда, необхідно зібрати пакет документів. А от забезпечити коронавірусну лікарню власним киснем планують найближчим часом.

"До кінця тижня ведеться підготовка фундаменту та встановлення кисневих станцій, кожна 50 м3 на годину, також на цьому тижні є субвенція на закупівлю кріоциліндру на 3 тисячі літрів", – запевнив директор департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Левон Нікогосян.

А от щодо нестачі місць у медзакладах в обласному департаменті здоров'я кажуть: на папері в області нині 807 вільних ліжок, і хоча частина з них лише готується прийняти пацієнтів, місця є: і в стаціонарі, і в реанімації. Відмовляють лише тим, в кого ситуація не критична.

"Кожна лікарня має в резерві реанімаційні ліжка. Реанімаційним хворим ніхто не відмовляє. До нас їдуть на лікування люди з інших регіонів, це самоходом люди. На сьогодні відмовляється хворим, які мають сатурацію 97-95", – наголосила директорка департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації Наталія Одарій-Захар'єва.

Нині повністю вакцинованих людей в Одеській області 17%. Лише протягом тижня поліцейські склали близько тисячі протоколів та постанов за порушення карантинних обмежень як на бізнесменів, так і на відвідувачів громадських місць. Оштрафували також організатора антивакцинального мітингу, який відбувся напередодні в Одесі.

"17 тисяч гривень на людину, яка вчора організувала цей захід, вчора було складено адміністративні матеріали через те, що в "червоній" зоні не дозволено проводити масові заходи, якщо люди не вакциновані і люди теж не вакциновані", – підсумував т.в.о. заступника начальника ГУНП в Одеській області Олександр Гостіщев.

Та попри дуже складну ситуацію в регіоні, епідеміологи стверджують, що Одеська область навіть не на піку захворювання. Ще більше хворих на коронавірус очікують із другого тижня листопада.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Нагадаємо, черги з машин стоять до Одеського крематорію. Там кажуть, що робота розписана по секундах. Пов'язано це з великою кількістю померлих унаслідок коронавірусу

Попередній матеріал
У Каліфорнії внаслідок потужного шторму загинуло двоє людей
Наступний матеріал
Замість грошей на лікарні та кисень, знову виділяють 15 млрд на дороги – депутатка про використання бюджетних коштів
Loading...
Університети у п'ятьох областях перейшли на дистанційне навчання

Університети у п'ятьох областях перейшли на дистанційне навчання

ВООЗ назвала головні умови подолання пандемії коронавірусу

ВООЗ назвала головні умови подолання пандемії коронавірусу

Дефіцит кисню та переповнені лікарні: ситуація з коронавірусом на Одещині – включення

Дефіцит кисню та переповнені лікарні: ситуація з коронавірусом на Одещині – включення

До 34 тис. грн: назвали розміри штрафів за відсутність COVID-документів під час міжобласних пасажирських перевезень

До 34 тис. грн: назвали розміри штрафів за відсутність COVID-документів під час міжобласних пасажирських перевезень

Невакцинованих вчителів і чиновників відсторонять від роботи вже 8 листопада: подробиці

Невакцинованих вчителів і чиновників відсторонять від роботи вже 8 листопада: подробиці

Єврорегулятор лікарських засобів почав розглядати заявку на схвалення таблеток від COVID-19

Єврорегулятор лікарських засобів почав розглядати заявку на схвалення таблеток від COVID-19