Обвал будівлі
Обвал будівлі 5 канал

Черговий обвал будинку в Одесі – що кажуть влада та очевидці

Читайте по-русски
Ще 40 років тому двоповерхову споруду визнано аварійною

Черговий обвал у житловому будинку в Одесі. Цього разу впав дерев'яний фасад, частина даху та веранда в багатоквартирній двоповерхівці. Споруді понад 100 років, і останні чверть століття її мешканці просять чиновників про відселення. Чи є потерпілі і де тепер житимуть власники пошкоджених помешкань, кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська розкаже.

Частина дерев'яної веранди на другому поверсі обвалилася напередодні, близько 10:00 вечора. Мешканці кажуть, в аварійній квартирі ніхто не проживав. Тож обійшлося без потерпілих.

26-річний чоловік, який гуляв на подвір'ї з дитиною, ледве встиг відскочити з-під аварійного балкона.

"Моєму синові на голову почали сипатися дошки з балкона, він встиг забігти в квартиру, в районі 10-ї вечора, я викликала рятувальників. Більш як 40 років, наскільки я знаю, будинок вважається аварійним, а може і більше", – говорить Оксана Іванченко, мешканка будинку.

У двоповерховому будинку мешкають 35 людей. Через обвал відселення потребують дві квартири – в аварійній споруді і по-сусідству – родини Яремчуків.

"Ось уже балка впала, потім впаде шафа. Вчора це квіточки були, – якщо впаде шафа, все завалитися. Ось тут все розламати, он там все падає, шматок даху, подивіться", – показує балкон Сергій Яремчук, мешканець будинку.

Перебувати всередині небезпечно було й раніше, каже голова родини. Через аварійний стан будинку вже кілька років змушені утрьох мешкати в кухні.

Будинок звели 100 років тому замість конюшні. Води і газу тут відтоді не було. Ще 40 років тому двоповерхову споруду визнано аварійною, а після ветхою. Тож проводити будь-які ремонтні роботи мешканцям заборонили.

"10 років тому загальна зносостійкість квартири була 79%. Ось ці особливо значні зміни відбулися за останній рік, але нам дуже пощастило, що зими не було, дощів не було, снігу не було, і це не впало рік тому, а впала частина вчора", – кажуть Валентина та Сергій Яремчуки, мешканці будинку.

Кілька разів проєктні організації заявляли про потребу в капітальній реконструкції будинку або відселенні мешканців. Проте далі слів справа не йшла. Майже два десятки років тому виконком вирішив реконструювати весь мікрорайон, де розташований будинок. Проте відселення так і не відбулося через аномально велику кількість зареєстрованих мешканців.

"Була заборонена реєстрація громадян, але, мабуть, виникли якісь порушення, і в деяких квартирах було зареєстровано більше громадян. Це ускладнювало потенційному забудовнику мікрорайону питання щодо відселення та реконструкції для будівництва нового житла", – говорить Віталій Цуркан, заступник директора міського господарства.

Тепер у департаменті міського господарства чекають на чергову будівельну експертизу.

"Протягом 5-6 днів буде дано висновок про те, що необхідно виконати першочергові роботи по даному будинку – або посилення конструкції, або розбір конструкції на момент, поки буде проходити експертиза. Проживати жителям в своїх квартирах небезпечно", – говорить Віталій Цуркан, заступник директора міського господарства.

А поки ж мешканців однієї з аварійних квартир чиновники тимчасово відселили у готель, власники другої – переїхали до родичів.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Завершення досудового розслідування справи вбивства Шеремета – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Атака в Керченській протоці: Україна подала до Морського трибуналу ООН докази проти Росії – що далі
Loading...

У Дніпрі під гуртожитком провалився асфальт – будівля просіла та вкрилася тріщинами

"Боїмося, що буде, як у Дрогобичі": мешканці будинку в Черкасах б'ють на сполох – репортаж

Обвал будинку в Дрогобичі: комісія попередньо встановила причину трагедії

Вчитимуться у сільраді, клубі та інтернаті: на Прикарпатті не встигли відремонтувати школу

Трагедія в Дрогобичі: прокуратура розслідуватиме два провадження щодо зловживання міської ради та комунальників

Упала частина стіни: як у Чернівцях після ремонту люди ледь не втратили весь дім – сюжет