Тріщина на будинку
Тріщина на будинку 5 канал

"Боїмося, що буде, як у Дрогобичі": мешканці будинку в Черкасах б'ють на сполох – репортаж

Читайте по-русски
Управителі будинку вже замовили технічну експертизу двоповерхівки

Тріщини по стінах та штукатурка, що падає зі стелі: мешканці одного з будинків у Черкасах уже пів року побоюються, що їхній домівка зруйнується. Після заміни прилеглої тепломагістралі стався прорив і два місяці фундамент будівлі підтоплювало водою. Врешті трубу відновили, але стіни почали просідати. Мешканці звинувачують тепловиків, які, на їхню думку, неякісно виконали ремонт.

Тріщини у квартирі Олександра Паливоди повсюди. Щодня вони розширюються. Тут чоловік мешкає із 70-річною матір'ю. Каже: бояться, що будинок завалиться.

"Вона йде далі і розширюється, тобто ця стіна йде і ця стіна, і ця стіна це – несучі стіни, якщо вони зруйнуються – то другий поверх зруйнується і впаде на перший", – пояснює мешканець будинку Олександр.

Двоповерховому будинку понад 70 років. Вже пів року, як він наводить жах на його мешканців, бо вночі чути тріск. Тріщинами вкриті стіни під’їздів, руйнуються бетонні сходи, а останній місяць в зовнішніх стінах з'явилися наскрізні дірки. Мешканці самотужки їх залатали.

У своїх бідах мешканці звинувачують тепловиків. Торік у грудні робітники комунального підприємства міняли комунікації біля будинку. Після цього стався прорив і два місяця вода розмивала фундамент та землю біля будинку.

"Уся вода, яка була в системі – вона пішла під будинок і фундамент, чому вона пішла – мені здається, що це частково з вини теплокомуненерго, яке до цього якраз змінювало основні комунікації", – розповідає Олександр Паливода.

Після ремонту тепломагістралі невдовзі стіни пішли тріщинами і за одну ніч будинок просів. Мешканці згадують: зранку тоді не змогли вийти з під’їзду.

"Ми дуже боїмось, що може статися таке саме, що сталося і в Дрогобичі – обвалиться ця частина дому і що тоді. Всі вже на валізах, щоб якщо щось станеться – вискочить з будинку і мати при собі хоч документи", – каже мешканка будинку Любов Дем'яненко.

Комунальники свою вину заперечують. Кажуть, у підтопленні підвалу – винна компанія-утримувач будинку.

"Наша межа відповідальності закінчується перед будинком, в середині нього – обслуговує управитель цього будинку, ми виконували роботи лише за межами будинку, на теплотрасі. Жодного стосунку до того, що відбувається в будинку – ми не маємо", – зауважив директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась.

Стан будинку обстежила експертна комісія. Аварійним його не визнала. Через це виділити на ремонт гроші з міського бюджету не можуть.

"Отримати мені спочатку треба юридичні підстави для того, щоб тоді уже виносити питання перед депутатами відносно ремонту цього будинку, чи то бюджетним коштом, чи то коштом того комунального підприємства, яке винне в руйнації будинку, все впирається в експертизу", – наголошує заступник черкаського міського голови Людмила Бордунос.

Управителі будинку вже замовили технічну експертизу двоповерхівки. Лише тоді стане відомо, хто має лагодити дім. Але цього року в зиму двоповерхівка увійде без ремонту.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Журналісти показали детальні фото зруйнованого будинку в Дрогобичі

Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/

Попередній матеріал
"Інфодень": у студії Смолій, Ємець, Бесараб та Лубківський
Наступний матеріал
"Нормандський формат учора помер": чи можлива зустріч Зеленського і Путіна тет-а-тет – Литовченко
Loading...

Стало відомо, як Мінрегіон збирається реконструювати "хрущовки"

Замінований пляж і зарослі руїни: який вигляд має село-привид Широкине на 6 році війни – ФОТО

У Лисичанську вночі евакуйовували мешканців 39 квартир – що сталося

На Закарпатті у житловому будинку стався вибух газу – що відомо

Шматки глини у квартирах та по щиколотки води: як внаслідок прориву труби затопило 4 поверхи будинку

Історія у вогні: чому раптово спалахують старовинні будинки в Києві