Селяни проти евакуації
Селяни проти евакуації 5 канал

Блокпости та цілодобове чатування: на Тернопільщині виступили проти розміщення українців із Китаю

Читайте по-русски
Представники Міністерства охорони здоров'я вже визнали, що санаторій "Медобори" придатний для розміщення евакуйованих із Китаю

Облаштували блокпости та цілодобово чатують на дорогах на під'їздах до села. До таких дій вдалися мешканці Микулинці на Тернопільщині. Місцеві дізналися, що у санаторії, який розташований поблизу їхніх будівників, можуть розмістити на карантин українців, евакуйованих через коронавірус із Китаю. Ані селяни, ані місцеві депутати таку ідею не підтримують. Щоб не допустити облаштування у санаторії карантинної зони, у Микулинцях навіть скликали позачергову сесію сільради. Докладніше про події на Тернопільщині розкажуть кореспонденти "5-го".

Одразу декілька блокпостів з'явилися на дорогах, що ведуть до санаторію "Медобори", у Микулинцях у ніч проти вівторка. Їх облаштували місцеві мешканці. Селяни обіцяють цілодобово чатувати на блокпостах, щоб не допустити створення у санаторії карантинної зони для українців, яких через коронавірус мають невдовзі евакуювати з Китаю.

"Ми розуміємо усю небезпеку для нашого населення. Не тільки для нас, а й для всієї області. В нас густонаселена зона і ми не маємо ніяких засобів дезінфекції, ні засобів реанімації, ні куди ізолювати. Куди будуть везти? У нас немає лікарень, боксів. Ми проти, громада проти", – наголосила місцева мешканка Тетяна Гурдій.

Порядок поблизу блокпостів пильнують правоохоронці.

"Шляхи за останньою інформацією не заблоковані. Громадяни можуть проїжджати на транспорті вільно через ці шляхи. Люди, які обурені рішенням, стоять на обочинах, на своєму автотранспорті. З ними проводиться діалог для того, щоб запобігати порушенню громадського порядку", – зазначає начальник ГУНП у Тернопільській області Олександр Богомол.

Представники Міністерства охорони здоров'я вже визнали, що санаторій "Медобори" придатний для розміщення евакуйованих із Китаю, розповідає директор здравниці. У відповідь на такі дії МОЗу керівник санаторію написав заяву про те, що заклад не може прийняти евакуйованих.

"Проти людей, проти того всього, якщо ви будете вважати, що це недоцільно, я ж проти цього не піду", – переконує директор санаторію "Медобори" Василь Мартинюк.

Місцевих підтримують і депутати сільради. Вони зібралися на позачергову сесію та одностайно проголосували проти розміщення людей у санаторії. Аргументи виклали у відповідному звернені до керівництва держави.

"Даний санаторій не пристосований до такої надзвичайної ситуації. Територія села Конопівка визнана курортною зоною нашої громади. Медичні заклади не пристосовані до таких епідеміологічних ситуацій. Громада обурюється. Збирається на мітинги, прикриває дороги. Ми не можемо допустити даної ситуації, оскільки вона становить загрозу жителям та навколишньому середовищу", – зауважує голова селищної ради Петро Осипчук.

Звернення проти розміщення у "Медоборах" евакуйованих із Китаю планують підтримали і депутати облради Тернопільщини. Для цього 19 лютого вони зберуться на позачергову сесію.

Леся Маньковська, Тернопільська обл., "5 канал"

Попередній матеріал
"Тотальний "русский мир" в ДБР": людина Портнова і Труба домовлялися "порішати" справи Майдану – новий злив
Наступний матеріал
У Житомирі будівельників із Китаю ізолювали на карантин: що відомо
Loading...

Люди кричать "Ганьба!": евакуацію з госпіталю на Львівщині скасували – керівник департаменту

Пацієнти і медперсонал у паніці: з госпіталю ветеранів війни на Львівщині евакуюють людей – подробиці

Людей використовують як механізм шантажу – нардеп про погрозу Зеленського політикам

У МОЗ заявили, що готові відправити літак до Китаю для евакуації українців

Евакуація з Уханю: на облавок не пустять пасажирів із симптомами ГРЗ

Стало відомо, громадяни якої країни вилетять з Уханю разом з українцями