Дніпровський винахідник Олександр Клименко вже сім років не платить за електроенергію, але завжди має світло. Він на власному городі встановив альтернативні джерела енергії, які пенсіонер змайстрував власноруч. Чоловік зварив вежу заввишки понад вісім метрів, на яку почепив вітряк, та встановив сонячні панелі з автоматичним керуванням. Про створення винаходів, успіхи та помилки, дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Дар'ї Візір.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Вітряну електростанцію та сонячні батареї дніпровський винахідник Олександр Клименко змайстрував власноруч. Альтернативні джерела енергії повністю живлять його будинок, іноді виробляють енергії більше, ніж потрібно. Тому чоловік запевняє, торішні блекаути навіть не помітив би, якби сусіди не приходили підзарядитися.
"Напруги не було, то пришла сусідка. Вона по комп’ютеру робить в банку. З мобілками приходили підзарядитися. Але я гроші не беру", – розповів пенсіонер Олександр Клименко.
76-річний пан Олександр розповідає: ідея створити альтернативні джерела енергії з'явилася давно. Спочатку він сконструював вежу, куди мав встановити вітряк. Каже, надихався Ейфелевою вежею. Але вийшов він лише з третьої спроби, з урахуванням усіх помилок. Пристрій вийшов легкий та чутливий до вітру. У всьому пану Олександру допомагала дружина. Пані Лідія разом із чоловіком уже 40 років.
Читайте також: Інтернет під час блекауту: що треба зробити, аби без світла мати доступ до мережі – поради.
"Він відпиляв черешню. Всі питали: "Як ти йому дозволила". Але ж вона тінь давала на панелі. А черешня в нас добре – відросте", – зауважила пані Ліда.
Оскільки вітер є не завжди, то задля забезпечення будинку електрикою безперебійно, пенсіонер встановив ще й сонячні панелі. Але щоб отримати від них максимальну напругу, треба правильно повертати до сонця. Така послуга від фахівців коштує $3 тисячі, а ця сума для пенсіонера не підйомна.
"Сам придумав. Оце з металобрухту зробив моторчики маленькі, які отаке здоровенне крутить", – поділився пенсіонер.
Дивіться також відео: ВСЕ БУЛО РОЗБИТЕ! Рік БЕЗ СВІТЛА! У Руській Лозовій завершують роботи з відновлення мережі.
Керує та стежить за всіма конструкціями Олександр Клименко з дому за допомогою пульту, який також склав сам. Він показує необхідні показники від швидкості вітру до кількості накопиченої енергії в акумуляторах. Також пультом можна зупиняти вітряк під час штормового вітру і керувати сонячними панелями. Вони можуть повертатися на 320 градусів та змінювати кут нахилу, аби вловити якнайбільше сонячних променів.
Навіть якщо не буде вітру та сонця, будинок пана Олександра без електрики не залишиться. Акумулятори, які заряджаються від альтернативних джерел, тримають 20 годин.
Дар'я Візір, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.