Бійці 100-ї окремої бригади територіальної оборони вдосконалили гранатомет виробництва Сполучених Штатів. Це надало можливість бити окупантів ще ефективніше. Винахідники-військовослужбовці переобладнали американську зброю українськими механізмами протитанкового гранатомета. Що з цього вийшло, воїни показали журналістам "5 каналу".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Зброя, що успішно лупить по ворогові, – американського виробництва. Однак з українським вдосконаленням. Тероборонівці 100-ї бригади, які воюють на межі Донеччини та Луганщини, винахідливо доопрацювали автоматичний станковий гранатомет MК-19. Американська бойова техніка отримала вітчизняну систему наведення.
"Зробили станок, який нагадує мені морську зброю. Він дуже зручний. Ми його зробили для зручного перенесення вогню по різних цілях", – поділився командир роти Віталій.
Читайте також: Голова Пентагону: "США мають необхідні ресурси для сталого й безперервного постачання озброєння для України".
Іноземну зброю відтюнінгували прицільним механізмом від СПГ-9 – станкового протитанкового гранатомета. Захисники кажуть, тепер можуть бити окупантів ще й пострілами "навісом", тобто із закритої вогневої позиції.
"Завдання – це протипіхотне ураження по окопах, якщо пересувається ворог, і так само, якщо ховаються в спостережних пунктах. Дрон помічає і ми відкриваємо вогонь", – розповів навідник Дмитро.
Визначити ворожі цілі бійцям допомагають аеророзвідники. Вони й фіксують ураження супротивника. Цей гранатомет найкраще себе зарекомендував на пострілах на відстані півтора кілометра.
Дивіться також відео: В ЯКІ ДУДКИ ДУДІТИ!? Щоб держаудит служба припинила кошмарити українських виробників зброї?
"Якщо по прямій наводці, то можна 2200, а якщо це навісом – до 1700, але ще потрібно враховувати багато факторів. Точніше виходить до 1,5 кілометра, щоб воно долітало", – пояснив Дмитро.
Військові кажуть, таку зброю використовують для бою з важкодоступних позицій.
"Він майже працює як міномет, як артилерія. Ми його тримаємо для відбиття штурмів, для турбуючого вогню і щоб завадити противнику проводити інженерні роботи", – наголосив командир роти.
Олег Ткачук, Луганська область, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
"З кожної сім'ї, з кожного двору були присутні люди": рашисти вдарили по кафе і магазину на Харківщині під час поминального обіду – наслідки обстрілу


















