Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими
Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими 5 канал

Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими, доки ворог "бавиться зброєю" – репортаж з передової

Читайте по-русски
Окупанти ведуть вогонь з БМП, також працюють ворожі снайпери

Ворожі провокації постійно фіксують на Маріупольському напрямку. Бойовики ведуть вогонь з бойових машин піхоти, працюють ворожі снайпери. Попри це українські бійці готуються до зими та облаштовують бліндажі. Репортаж з передової Олени Уланової.

Боєць із позивним "Дімон" родом з Горлівки. У 2015-му він виїхав з окупованого міста і вступив до лав Збройних сил України, адже не міг терпіти того, як так звані "ополченці" поводяться на його рідній землі.

Армієць розповідає: "Самі себе обстрілювали, говорили, що "укропів". Людей піднімали, розбурхували проти України, проти міфічних "бандерівців", як вони кричали. Я ж виходив уже з рюкзаком, коли вже ні автобуси, нічого не ходило. Пішки".

П'ятий рік, разом із побратимами, "Дімон" захищає Батьківщину від агресора на Маріупольському напрямку. Розповідає, вдень на цій ділянці працюють ворожі снайпери. Вночі – окупанти зазвичай підключають зброю більшого калібру.

Розповідає: "Чути було, і сильно чути, що щось гупало таке, серйозні "кабанчики" летіли".

Військовослужбовець ЗСУ "Сєня" каже: "Завжди йдуть обстріли. Не дають розслабитися, як то кажуть. Йде обстріл з БМП, 76 калібр, з "покемона" – він же кулемет. Зухвало стріляють, прострілюють, безкарно, думають".

Поки російські найманці бавляться зброєю, українські захисники готуються до зими – поглиблюють та утеплюють окопи. В одному з бліндажів зробили ремонт майже як удома, з матеріалів, привезених волонтерами.

Армієць із позивним "Федорович" каже: "Щоб земля не сипалася, робиться рама, обшивається все, ну і, природно, там залишається повітря, від буржуйки воно нагрівається і довго тримає тепло".

Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими
Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими5 канал

"Федорович" керує будівництвом. На фронті боєць від самого початку бойових дій на сході. Зізнається, коли окупанти напали на країну, займатися мирними справами просто не зміг: "Де я народився? На Запоріжжі. А Запоріжжя це що? Козаки. Так що більша половина українського зіграла в мені, тому і пішов".

Чоловіку подобається створювати затишок навколо себе. Не полишив цю справу і на війні – усьому, що вміє, навчає побратимів.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Примітка дрібним шрифтом": на що не звернули уваги в історії з опублікованою стенограмою
Наступний матеріал
У Львові хірурги успішно видалили малюкові гігантську пухлину, розміром більшу, ніж він сам – сюжет