Скріншот відео

Без політики та з відкритим серцем: для дітей з окупованого Криму організували табір на Львівщині

Історії цих дітей організатори відпочинку тримають у таємниці, аби не наражати їхніх батьків на небезпеку з боку незаконної влади півострова

З окупованого Криму на Львівщину приїхали два десятки дітлахів. Більшість із них – переможці конкурсів і змагань. Організували поїздку волонтери щоб показати малечі: Крим – це Україна.

На вході до бази відпочинку усміхнений хлопець вітає гостей двома мовами українською та кримськотатарською. Поряд – місце, де кожен охочий може залишити свої враження від відпочинку.

Діти з окупованого Криму приїхали на відпочинок до Львівщини вперше. Впродовж десяти днів вони вивчали культуру різних народів, що населяють Україну. І розповідали про свої традиції – кримськотатарські.

Відпочиваючі продемонстрували свій народний танець, який вони знають до найдрібніших деталей.

Хайтарма – частина їхнього національного коду, що передається з покоління в покоління.

"У танці дівчина повинна бути дуже гнучкою, плавною, як лебідь. А чоловік навпаки повинен бути "твердим", як орел. У кримських татар танці танцюють на будь-яке свято, це може бути і Байрам, весілля, будь-який привід", – пояснює мешканка Криму Феріде.

"Я через танець спілкуюся з людьми, мені подобається це, це для мене не просто танці, для мене це щось більше", – додає мешканець Криму Амет.

Більшість цих дітлахів ніколи не були в Західній Україні. Усі приїхали з різних куточків Криму і між собою не були знайомі. Цю подорож отримали, як нагороду за перемоги у творчих конкурсах і спортивних змаганнях. 12-річний Сервер – фіналіст "Чорноморських ігор". Добре співає і мріє стати артистом.

"Найбільше національні, кримськотатарські пісні. Я хочу представляти свій народ. Я люблю свою батьківщину, просто я люблю Крим", – наголошує хлопець.

Політичні розмови у таборі заборонені, адже після відпочинку на Львівщині діти повернуться додому на окупований півострів.

Звучала у таборі і пісня, яка називається "Гузель Къырым", яку написали депортовані кримські татари. Тож, свого часу вона стала для цього народу символом повернення на Батьківщину.

"Ця пісня продовжує жити і дає нам надію на те, що ми повернемося до свого Криму, і Крим нарешті знайде свою автономію в складі незалежної України, ми дуже сподіваємося на вільну, вільну Україну", – ділиться кримськотатарський музика Джеміль Каріков.

У таборі підлітки від 12 до 16 років. Історії цих дітей організатори відпочинку тримають у таємниці, аби не наражати їхніх батьків на небезпеку з боку незаконної влади півострова.

"Ми вжили всіх заходів безпеки і ви бачите, що ми не даємо конкретику принаймні до того часу, поки діти знаходяться в Україні і ми певні, що все буде добре, для нас найголовнішим було показати, що Крим – це Україна", – пояснює співорганізаторка табору Валентина Варава.

Відпочинок дітей допомогло організувати МЗС Чехії. У наступну зміну у табір приїде малеча з сірої зони та діти військових, які загинули на Донбасі.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Для жебракування: на Хмельниччині жінка здала в оренду двох маленьких дітей
Наступний матеріал
Мін'юст опублікував найпопулярніші дитячі імена в Україні

Справа "Хізб-ут-Тахрір": чотирьом учасникам в анексованому Криму продовжили арешт

"Якась гидота була": подробиці отруєння 26-ти дітей поблизу Львова

Поліція відкрила кримінальну справу через отруєння понад 20 дітей в готелі на Львівщині

У готелі на Львівщині отруїлися 16 дітей

Управляти яхтою, любити країну, вставати за тривогою: чому навчають підлітків бійці "Азову"

Активіст підпалив себе в окупованому Криму – відео