Арсен Аваков
Арсен Аваков Фото МВС України

Аваков розповів, як мають працювати спільні патрулі на Донбасі та хто в них зможе брати участь

Читайте по-русски
Голова МВС також розповів, навіщо потрібен закон "про колаборантів"

Під час перехідного періоду з початком місцевих виборів на Донбасі до спільного патрулювання території будуть допущені представники української поліції, миротворчої місії та територіальних громад. При цьому принциповим є питання не допустити до цього бойовиків та тих, хто вчиняв злочини. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі "Свобода слова" на ICTV, передає "Українська правда".

Він послався на хорватський досвід створення та діяльності таких спільних для патрулювання сил і зауважив, що це досить складно, проте це одна з небагатьох успішних практик досягнення миру.

За словами Авакова, завдання таких сил – "контроль за правопорядком, допоки не почнуть діяти українські органи влади на деокупованій території Донбасу".

При цьому міністр зазначив, що Україна не буде допускати до спільного патрулювання "тих, хто вбивав, стріляв, допомагав встановлювати окупаційну владу".

Аваков також сказав, що участь представників територіальних громад у "перехідних поліцейських силах" – "тонке поле для спекуляцій", саме тому, за його словами, потрібно чітко визначити та формулювати це питання. Оскільки, згідно з "Мінськом", усі "органи влади" і незаконні формування мають розпуститись, то взяти участь у спільному патрулюванні вони не зможуть.

"Згідно з Мінськими угодами, і всі це добре знають, у момент перед виборами всі незаконні збройні формування: незаконні органи влади, "народна міліція" та інші повинні припинити своє існування. Як тільки проходять вибори – починають працювати нові органи. Це органи, передбачені Конституцією України, ніяких інших бути не може", – пояснив міністр.

Ще однією безпековою умовою для проведення виборів є контроль українських прикордонників над україно-російським кордоном.

Також Аваков висловив думку, що бойовики залишать Донбас разом із окупаційними військами. І зауважив, що ключову роль у "перехідних поліцейських силах" відіграватимуть українські правоохоронці. При цьому очільник відомства підкреслив, що серед представників МВС буде багато вихідців із Донецької та Луганської областей.

Аваков сказав, що загалом цей процес має виглядати наступним чином: коли починаються вибори, на Донбас заходить українська поліція, до них у присутності міжнародних сил приєднуються представники місцевих громад. Далі вони починають спільне патрулювання. Водночас має встановлюватись контроль над кордоном. Хоча Аваков погоджується з тим, що зробити це за день неможливо через значну протяжність кордону.

На питання щодо перехідного правосуддя, а саме, яким чином визначати, хто злочинець, кого можна залучати до спільного патрулювання, а кого ні, міністр відповів про доцільність прийняття так званого закону "про колаборантів": "Він не має стосуватись тих осіб, які виконували "соціальну" функцію – вчителів, лікарів тощо. Натомість ті, хто виконував репресивну функцію, вбивав та стріляв, "не потраплять під прощення".

Як повідомляв 5.UA, 15 лютого 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погоджується на спільний контроль кордону із представниками ОРДЛО як умову для проведення місцевих виборів на Донбасі. "Що стосується, хто може упродовж виборів чи підготовки, я б навіть сказав, я б не забігав наперед. Хто може упродовж цієї ситуації забезпечувати безпеку, ми бачимо, що це спільні патрулі. Тобто там будуть як українці, так і представники тимчасово окупованих територій, так і ОБСЄ", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, українська влада прагне у жовтні 2020 року провести місцеві вибори на території всієї держави, включно з тимчасово окупованими територіями Донбасу і Криму.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Яйця та інші "плюшки": як в ОРДЛО заманюють брати участь у "виборах" – ФОТО

Вибори в ОРДЛО
/
Вибори в ОРДЛО
/
Підкуп виборців, ОРДЛО
/

Попередній матеріал
Українська влада намагається звільнити вбивць Майдану, щоб вони не дали свідчення на замовників – Порошенко
Наступний матеріал
Видно залпи з важкого озброєння: у мережі з'явилося відео ранкових обстрілів на "Бахмутці"
Loading...