Мюнхенська конференція
Мюнхенська конференція Munich security conference/Twitter

На Мюнхенській конференції показали 12 кроків для припинення війни на Донбасі

  Читайте по-русски
  Експерти прописали врегулювання конфлікту

  12 кроків на шляху до посилення безпеки в Україні представила Група лідерів з питань євроатлантичної безпеки. План оприлюднили в рамках 56-ї Мюнхенської конференції.

  Серед пропозицій – відновлення роботи спільного центру з контролю та координації на Донбасі, розширення діалогу у Нормандському форматі, гарантування свободи пересування місії ОБСЄ та цивільного населення, підтримка дорожньої карти щодо санкцій, попередня відбудова Донбасу за допомоги ЄС і участі Росії.

  Крок 1. Відновити Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану припинення вогню. Як відомо, представники РФ покинули комісію кілька років тому.

  Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні Нормандської четвірки (запропоновано розширити теми переговорів і включити туди тему бойових дій, а також їх припинення).

  Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).

  Крок 4. Розшук зниклих безвісти.

  Крок 5. Планування і реалізація ініціативи з розмінування.

  Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній). До фонду також запропоновано приєднатися Росії.

  Крок 7. Створення зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу запропоновано створити там ЗВТ – відповідно, з іншим оподаткуванням).

  Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на Мюнхенську ініціативу, то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду санкцій проти Росії).

  Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на Донбасі понад 1200 таких джерел токсичності).

  Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.

  Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією. Відзначається, що у 2020 році ЄС і Росії слід вивести співробітництво в число пріоритетів, у тому числі підтримуючи виконання Мінських угод.

  Крок 12. Запустити новий національний діалог із проблем ідентичності.

  Додамо, що українське питання на порядку денному 6-й рік поспіль. Глава конференції Вольфган Ішингер наголосив: "Україна залишається важливим пунктом європейської безпекової політики".

  Конференція триватиме три дні. Світові лідери дискутуватимуть про виклики світовій безпеці та їхнє подолання. Слово матиме й український президент Володимир Зеленський.

  Низка двосторонніх зустрічей запланована у міністра закордонних справ Вадима Пристайка. На полях конференції зустрінеться Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ, збитого в Ірані.

  Також у дискусіях у Мюнхені планує взяти участь 5-й президент України Петро Порошенко.

  Як повідомляв 5.UA, генсек НАТО розповів про проблеми, які заважають припиненню війни на Донбасі. 

  Попередній матеріал
  Вище 20: Учені зафіксували аномально високу температуру в Антарктиці
  Наступний матеріал
  Кабмін виділив із бюджету 4,5 мільйона на евакуацію українців з Уханю
  Loading...

  Служив навідником у терористів: на Донбасі затримали п’яного росіянина

  На скандальну заяву Арахамії відреагували в Комітеті з питань деокупації та реінтеграції ТОТ

  Новий керівник Офісу Президента продовжить займатися російським напрямком

  Ситуація на передовій: брифінг речника Міноборони – відео

  Загравання з Путіним: Арахамія заявив, що погодився б пустити воду в окупований Крим в обмін на компроміс

  "Створюють військових заробітчан": Ярош пояснив, до чого може призвести відведення військ ЗСУ на Донбасі