Амбулаторія на Рівненщині
Амбулаторія на Рівненщині 5 канал

Амбулаторія є, а води й опалення нема: чому на Рівненщині люди не можуть скористатися меддопомогою – сюжет

Читайте по-русски
У селі Бистричі понад 3 тисячі жителів. Тому в населеному пункті за державні кошти торік почали зводити нову амбулаторію, майже за 7 мільйонів гривень. На початок осені будівельні роботи завершились. Утім приміщення в експлуатацію так і не ввели

Ні світла, ні опалення, ні води. Саме так працюють медики в одному із сіл на Рівненщині. Місяць тому працівники перебралися до новозведеної амбулаторії із сучасним ремонтом, утім без електропостачання. Тому не працюють комп'ютери, медики не можуть виписати людям рецепти, провести процедури та навіть елементарно помити руки, адже через відсутність світла насоси не качають воду. Місцеві мешканці в амбулаторію майже не ходять. Сімейний лікар обстежує пацієнтів на дому. У чому причина такої ситуації, дивіться далі.

Водій "швидкої" Іван несе два відра вщерть заповнені водою. І так каже, двічі на день.

Іван Стахнюк, водій невідкладної швидкої допомоги, говорить: "По-сусідськи у людей у колодязі беремо".

Воду переливають у миски. Медсестри, щоби помити руки, зливають одна одній із кухля. В амбулаторії села Бистричі немає ні води, ні світла, ні тепла.

Завідувач амбулаторії Михайло Гром показує і розказує: "Тут проходить огляд здорових діток. Ми їх зважуємо, але на сьогодні ми тут не можемо їх роздягати, приймати, бо у приміщенні холодно. І через це ми дивимось на дому". 

Через відсутність електрики не працюють комп'ютери і апарати в процедурному кабінеті.

На момент приїзду знімальної групи "5 каналу" пацієнтів у амбулаторії не було. Мешканці села Бистричі кажуть, їдуть на лікування до райцентру в Березне за 20 кілометрів або запрошують лікаря додому. У місцеву амбулаторію через відсутність комунікацій іти не хочуть.

Мешканка Бистричів Любов говорить: "Відгуки погані, тому що немає ні світла, ні води. Люди звертались. Їздять у березне".

Валентина доглядає трьох онуків. Дочка на заробітках у Польщі. Каже, діти хворіють. Везти всіх одночасно в Березне не може. Але в амбулаторію не веде.

Жінка пояснює: "Поліклініка, звісно, треба, бо як же цих трьох дітей тягти у Березне. Вони вже два тижні вдома, бо хворі, але я не зверталась сюди".

У селі Бистричі понад 3 тисячі жителів. Тому в населеному пункті за державні кошти торік почали зводити нову амбулаторію, майже за 7 мільйонів гривень. На початок осені будівельні роботи завершились. Утім приміщення в експлуатацію так і не ввели через відсутність акта про закінчення будівництва.

Іван Габорець, головний лікар КНП "Березнівський районний центр первинної медичної допомоги", каже: "Проблема між підрядником та управлінням капітального будівництва. Підрядник працює на декількох об'єктах. Не встигає, наш районний РЕС не підключає електроенергію, бо немає завершення будівництва і, відповідно, не може під'єднати цю електроенергію".

А Іван Василюта, голова Бистрицької сільської ради, говорить: "Звертався до голови райдержадміністрації, писали клопотання в УКБ, щоб прискорити цей процес, бо ця проблема для нас життя. У нас в селі 600 пенсіонерів, і вони не можуть отримати рецепта, отримати ліки, бо це все паралізовано через непідключене світло до амбулаторії".

Під час перебування знімальної групи "5 каналу", стало відомо: декларація про завершення будівництва вже є. До медзакладу приїхали електрики і розпочали роботи.

"Ми зараз з представноком РЕСу підключаємо, подаємо напругу на ФАП і буде світло. Приїде другий представник РЕСу, який дозволяє включити світло", – говорить один з електриків.

Після від'їзду знімальної групи у приміщенні амбулаторії з'явилося світло. Залишилося встановити конвектори для обігріву приміщень. Лікарі сподіваються, це станеться до 25 жовтня, адже саме тоді відбудеться офіційне відкриття медзакладу.

Наталка Полтавець, Рівненська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Запоріжжі керівник інтернату продавав дітей як робочу силу – подробиці
Наступний матеріал
Росія відмовилася підписувати: Радбез ООН не змогла узгодити заяву щодо турецької операції в Сирії