Акції #SaveOlegSentsov відбулися і різних містах України: як все відбувалося в Києві та в Ужгороді – репортаж

Нині стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова розцінюється як задовільний, принаймні про це твердить російська сторона.

У День народження Олега Сенцова сотні людей вийшли на глобальну акцію, аби підтримати його та інших бранців Кремля. Масштабна акція відбулася зокрема в Києві. Про таке повідомляє "5 канал".

На Майдан Незалежності люди прийшли з плакатами та фотографіями бранців Кремля та вимагали звільнити Сенцова та всіх бранців, які заґратовані в російських тюрмах. На акцію прийшла і сестра українського режисера Наталія Каплан. Із журналістами "5 каналу" вона поділилася враженнями від сутрічі з братом. 5 липня жінка бачилася з Олегом Сенцовим у колонії в Лабитнангі. 

"Олег сильно постарів і схуд. На даний момент його вага 75 при зрості 190. Він за цей час схуд на 15 кг. Як він тримається я не знаю. П'є він теплу воду і живе тільки за рахунок крапельниць, щоденно йому ставлять крапельниці з глюкозою і групою вітамінів", – розповіла Каплан.

Більшість людей, які прийшли на акцію, хоч і не знайомі з Олегом Сенцовим особисто, але щиро зичать йому здоров'я і звільнення з в'язниці. 

Андрій, один із учасників акції, сказав: "Ми повинні бути з ними до кінця. Так само як вони до кінця відстоюють позиції, що Крим – це невід'ємна частина України. Це – наша земля, і ми маємо права відстоювати свою землю".

"Ми показуємо, що ми не забули їх всіх – політв'язнів, які сидять в катівнях російських в'язниць. Ми вимагаємо від Росії повного звільнення всіх в'язнів які сидять по сфабрикованих справах", – зауважив інший учасник акції Ігор.

Сказала, чому для неї важливо було прийти на акцію і Тетяна, співорганізатор акції: "42 роки Олегу Сенцову. І ми вважаємо, що особливо в цей день ми маємо його підтримати".

Додамо, що акція на підтримку Олега Сенцова відбулася і в середмісті Ужгорода. Більше трьох десятків небайдужих зібралися на центральній площі. В руках вони тримали портрети Олега, а також виклали літерами головне гасло акції з хештегом  #Save Oleg Sentsov. Присутні скандували "З днем народження, Олег", "Свободу Олегу Сенцову". Під час акції зачитали звернення до українського уряду, у якому просять докласти всіх зусиль, аби звільнити політичних бранців Кремля і врятувати життя Олегу. На завершення акції присутні заспівали гімн України.

/
/
/
/
/
/

День народження святкували також і небайдужі у Москві.

Попередній матеріал
Всесвітній день шоколаду: топ-5 рецептів на основі корисного смаколика
Наступний матеріал
Відпустка за кордоном: підбірка чудернацьких заборон – куди не варто брати жовтий одяг і де заборонена "жуйка"