Зимові канікули в Раді: де і як відпочиватимуть народні обранці

Народні депутати пішли на канікули 5 канал / Час. Підсумки тижня
Депутати завершили роботу цього року і вже пішли готуватися до новорічно-різдвяних свят

На різдвяні канікули парламент проводжали гучно. Ефектні проводи влаштували підприємці. Депутати провалили голосування за те, щоб відтермінувати обов'язкове застосування касових апаратів. Голосів забракло навіть для того, щоби почати розглядати цей законопроєкт. Тож вимога про касові апарати для тих, хто обрав спрощену систему оподаткування для свого бізнесу, є обов'язковою з 1 січня. Як і планувалося раніше. ФОПів це обурило. Засідання супроводжувалося їхніми протестами, які переростали в сутички з поліцією. Одна жінка навіть постраждала від вибуху петарди.

Ось так гучно депутати завершили роботу і вже пішли готуватися до новорічно-різдвяних свят. Ми ж не могли не розпитати, де і як збираються відпочивати народні обранці. Детальніше – у сюжеті "Підсумків тижня".

Новорічні свята по-депутатськи. Що робитимуть? Як святкуватимуть Новий Рік та Різдво? Та куди поїдуть відпочивати у відпустку?

На канікули Рада йде під акомпанемент симфонічного оркестру. Різдвяним "Щедриком" нардепів проводжають у відпустку на понад місяць. Під куполом не збиратимуться 5 тижнів, хоча спершу мали виходити до праці одразу ж після Різдва. Потім графік посунули. Потім посунули ще раз. Працювати в сесійній залі почнуть аж 24 січня.

А поки до праці вільного часу в депутатів буде досхочу. Як перепочити від кропіткої парламентської роботи, мають плани. Новорічні свята один із найближчих соратників Юлії Тимошенко Сергій Соболєв проведе в Карпатах. Родинним традиціям не зраджує.

"Ми збираємось і Різдво, і Новий Рік зустріти в Карпатах усією великою родиною, ми щось нарахували 25 осіб", – розповів він.

І за житло нардеп не заплатить ані копійки.

"Це буде у власному будинку, в цьому плані якраз буде економія", – уточнив Соболєв.

Зимові Карпати
Зимові Карпати5 канал / Час. Підсумки тижня
Різдвяна вечеря
Різдвяна вечеря5 канал / Час. Підсумки тижня
Новорічна ялинка у Верховній Раді
Новорічна ялинка у Верховній Раді5 канал / Час. Підсумки тижня

"Ну, спікер сказав, будемо читати", – зазначив народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Гурін.

Серед рекомендованих Стефанчуком – книги про історію Європи, а ще про те, чому Україна не Росія.

"В принципі, хороші книжки, але забракло книжок з історії України", – прокоментував В'ятрович.

Є у списку і український класик Григорій Сковорода. І цю книгу, здається, спікер вписав для Давида Арахамії. Той так і не зміг згадати крилату фразу зі шкільної програми. Але спікерською ідеєю депутати не надто надихнулися.

"Та ну, вдома хай читають, діти, а я – ні", – зазначив М'ялик.

"Слухайте, в мене свій список лежить, стопка, не знаю, чи зможу прочитати", – наголосив Костенко.

"Дочитати треба Дениса Казанського "Як Україна втрачала Донбас", – уточнив Безгін.

Не художньою літературою єдиною! Нардепи мають інші книжкові пропозиції.

"Для голови Верховної Ради та для будь-якого народного депутата настільними книгами мають бути Конституція та регламент", – наголосив Євтушок.

А поміж домашнім читанням не завадить і трохи вибратися в люди. Наприклад, до театру. Так зробить депутатка Інна Совсун разом із сином.

"Ми завжди намагаємося в новорічно-різдвяні свята відвідувати театри, вистави, пов'язані зі святкуванням, це цікавий захопливий досвід", – розповіла вона.

Водночас планами на канікули щиро ділитися готові не всі депутати.

"У когось канікули вже розпочались, будемо чесними, вже багато хто в Раду не приїхав, вже почалися новорічні свята, поїхали в закордонні округи, десь відпочивають на Мальдівах, Сейшелах, це всі фракції, всі групи, відсотків 10", – додав Качура.

Чи вірити в домашні посиденьки депутатів, вирішувати вам, як і оцінювати розкішність або ні їхнього відпочинку. Втім, як насправді святкуватимуть або куди поїдуть потомлені законодавчою роботою народні обранці, у більшості випадків залишиться таємницею. Звісно, якщо випадково їхні канікули не попадуть в об'єкти фото- або телекамер.

Ірина Сисак, Анна Кудрявцева, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"А якщо завтра війна": що покласти в тривожну валізу та де шукати бомбосховища
Наступний матеріал
Олів'є, мандарини, шампанське: скільки коштуватиме новорічний стіл
Loading...