Ревізія доxодів
Ревізія доxодів 5 канал

Ревізія гаманців українців з 1995 року – що задумали в Уряді і кого це торкнеться

Читайте по-русски
Податківці попереджають, що треба хвилюватися тим, хто заробляв копійки, але дозволяв дорогі покупки

Велика ревізія чекає на всіх українців. Уряд озвучив плани перевірити наші  доходи  ще з 1995-го року. Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що ця ревізія має розпочатися восени наступного року. Але для її запуску  ще треба написати спеціальний законопроєкт. У Верховній Раді  його вже чекають.  І Слуги народу голосувати готові. А опозиційні фракції урядову ідею критикують. Податківці кажуть, що хвилюватися варто тим, хто робив дорогі придбАння, але був офіційно безробітним чи  заробляв копійки, а жив на широку ногу.  За підрахунками  НБУ,  тіньова економіка України нині – це 30 % ВВП. Тобто третина. Це близько 500 мільярдів гривень. Ці гроші десь у когось осідали й осідають. Журналіст "5 каналу" Сергій Барбу дізнавався, кому варто вже почати хвилюватися. 

Пора витягувати заначки. Уряд планує залізти у гаманці українців. Хочуть перевірити заробітки аж з 1995-го року. Велику ревізію доходів обіцяють розпочати наступної осені.

Першим про перевірки заговорив міністр фінансів. Сергій Марченко пояснив: приводом для ревізії стануть дороговартісні покупки. Наприклад, якщо українець придбає квартиру, то за нього вІзьметься податкова. Перевірить, чи відповідають доходи витратам. А головне – чи сплачені всі податки. 

"Автоматично податкова перевіряє наявність доходів, підсумовує їх, усі доходи, сплачені податки; потім зіставляє суму цих доходів з інформацією про купівлю об'єкта нерухомості та його вартістю", – заявив міністр фінансів Сергій Марченко. 

До більшості українців питань не буде, переконані в уряді. Таким чином, запевняють, хочуть узятися за корупціонерів. Та щоби механізм перевірок запрацював, Кабмін іще має написати спеціальний законопроєкт. 

"Щодо того як і що буде перевірятися. Вже зараз необхідні відомості про походження коштів, якщо ви хочете зробити певні велику купівлю. Законом Про податкову амністію надано доручення уряду зробити ще один законопроєкт про непрямі методи податкового контролю. Які вони розроблять і які вони подадуть – будемо дивитися", – пояснює голова податкового комітету ВРУ, "слуга народу" Данило Гетманцев. 

Коли законопроєкт внесуть до Ради – в уряді не кажуть. Ревізія гаманців українців має розпочатися після завершення так званої податкової амністії. До кінця вересня наступного року закон дозволяє легалізувати українцям доходи, з яких вони не сплатили податків. Тобто цілком законно вивести з тіні незаконні заробІтки. З них потрібно буде лише сплатити збори державі. 

Якщо це готівкові кошти, то спочатку їх треба внести на рахунки. Якщо гроші в українській фінустанові, то податок становитиме 5 %. Якщо це закордонний банк, державний збір зросте - до 9 %. 

"Слуги народу" розповідають про те, що буде якась перевірка, звідки у вас ці кошти, додаткові закони. Не буде! Ніхто їх перед виборами не ухвалить. І це лякалка, якою лякають, якою лякають, щоб декларуватися згідно цією податковою амністією", – заявив депутат "Голосу", перший заступник податкового комітету Верxовної Ради Ярослав Железняк. 

У парламентській монобільшості уряд підтримують. Опозиція ідею перевірок доходів критикує. 

"Взагалі дані про доходи громадян України існують у Податковій службі з 1998 року. Якщо говорити про умисне ухиляння від сплати податків, за що була кримінальні відповідальність, то строк позовної давності граничний там 10 років. Тому ми вже ніяк не можемо говорити про ті роки, які були озвучені міністром", – заявила депутатка "Європейської солідарності" Ніна Южаніна. 

Розробити законопроєкт про ревізію доходів українців уряд має до весни. Головне запитання до Кабміну – від якої суми покупки ці перевірки розпочинатимуться. 

"Податкова служба візьме всі офіційні дані про білі доходи і при здійсненні ним великої купівлі – великого будинку чи квартири – співвіднесе, чи достатньо у нього було доходів, щоб оплатити таку покупку. Можливо, буде певна методологія, яка враховуватиме витрати на життя", – пояснює старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай.  

І якщо українець витратив більше, ніж заробив, то за нього візьмуться податківці. Криміналу не буде, лише доведеться сплатити податок на доходи фізосіб. Зазвичай він становить 18 %. 

Сергій Барбу, Микола Довгий, "5 канал"

Нагадаємо, раніше Верxовна Рада ухвалила скандальний податковий закон №5600.

Попередній матеріал
"Кремль пішов ва-банк" – що вимагає Росія від НАТО та як реагує світ
Наступний матеріал
Бойова медикиня потрапила під гранатометний обстріл: захисники Золотого розповіли деталі
Loading...
Рада провалила відтермінування щодо касових апаратів для ФОПів

Рада провалила відтермінування щодо касових апаратів для ФОПів

"За кошти платників податків": Зеленський відповів на петицію щодо розміщення відповідного напису на білбордах

"За кошти платників податків": Зеленський відповів на петицію щодо розміщення відповідного напису на білбордах

"Це дуже схоже на авантюру Хрущова, який добивався знищення присадибних ділянок" – Луценко про нові податки

"Це дуже схоже на авантюру Хрущова, який добивався знищення присадибних ділянок" – Луценко про нові податки

Відеозв'язок між Вашингтоном і Москвою: наслідки для України – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

Відеозв'язок між Вашингтоном і Москвою: наслідки для України – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

Останній раз такі податки вводилися в Київській Русі – економіст про закон №5600

Останній раз такі податки вводилися в Київській Русі – економіст про закон №5600

Bild нашої душі: чи вірити іноземним картам і розвідкам – Наливайченко в ток-шоу "Дійові особи"

Bild нашої душі: чи вірити іноземним картам і розвідкам – Наливайченко в ток-шоу "Дійові особи"