.
. twitter.com

Що, як і коли декларувати: у ДПС пояснили, як взяти участь у податковій амністії

Читайте по-русски
Податкова амністія в Україні починається з 1 вересня 2021 року

Державна податкова служба підготувала інструкцію про те, як взяти участь у податковій амністії, яка починається в Україні 1 вересня. Про це пише "Новое время".

Одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів із подальшою сплатою одноразового збору до державного бюджету проводиться в Україні вперше. Пакет законопроєктів президента Володимира Зеленського про спецдекларування парламент ухвалив 15 червня.

Амністія триватиме один рік – з 1 вересня цього року до 1 вересня 2022 року.

Задекларувати пропонується активи на території України і за її межами, якщо вони були отримані коштом доходів, що підлягали в момент їх отримання оподаткуванню в Україні і з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року. Якщо фізособа сплатить всі збори, її звільнять від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

Подавати декларації можна з 1 вересня 2021 року через Електронний кабінет платника. Форму декларації можна подивитися за цим посиланням, а приклади її заповнення – тут (при сплаті збору єдиним платежем) і тут (при сплаті з розстрочкою трьома платежами).

А вже після податкової амністії влада використовуватиме "непрямі методи визначення доходів". Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в недавньому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Якщо не задекларував, далі можуть бути запитання: де саме ти набув ті чи інші статки. Тож це не "або-або". Спершу мотивація декларувати, а далі, якщо ти не можеш пояснити походження свого майна, це вже інша історія про інші способи оподаткування", – пояснив він.

Як повідомляв 5.UA, податкова перевірить зарплати українців – на кого чекають штрафи

Попередній матеріал
Розробляють наземні маршрути: у МЗС розповіли про подальшу евакуацію українців з Афганістану
Наступний матеріал
Біля Ради вшанували пам'ять чотирьох нацгвардійців, які загинули від вибуху гранати 2015 року – включення
Loading...