Tesla
Tesla Shutterstock

ВР звільнила ввезення електрокарів в Україну від податків – що зміниться

  Читайте по-русски
  До 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ ввезення імпортних товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів

  Верховна Рада звільнила від оподаткування ввезення електромобілів і компонентів до них. Народні депутати підтримали у другому читанні законопроєкти № 3477 і № 3476. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради.

  Ці закони вносять зміни до Митного та Податкового кодексів України.

  Законопроєкт № 3476

  Цей закон тимчасово, а саме до 1 січня 2026 року, звільняє від оподаткування ПДВ ввезення та постачання на митній території нових транспортних засобів, зокрема вироблених в Україні, – оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

  До 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ ввезення імпортних товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів.

  Мовиться про власне виробництво:

  • транспорту, що працює на газу;
  • транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні та вагони метро), товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД;
  • несамохідних трамвайних вагонів та вагонів метро.

  Порядок ввезення та цільового використання цих товарів встановлює уряд.

  Законопроєкт № 3477

  Цей закон звільняє до 1 січня 2031 року від оподаткування ввізним митом товари, що ввозять підприємства, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів. Мовиться про виробництво вищезазначеного транспорту.

  Порядок ввезення та цільового використання цих товарів визначає уряд.

  Однак вказані товари не звільнятимуть від оподаткування, якщо вони мають походження з Росії або ввозяться з території РФ та/або з окупованої території України.

  Нагадаємо, за основу дані проєкти Рада підтримала на початку вересня 2020 року. У серпні позаминулого року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 10405, яким передбачаються зелені номери для електромобілів; він набрав чинності з січня 2020 року.

  Читайте також: Електрокари проти бензину: як у XX столітті в Європі стався бум електромобілів та які перспективи тепер

  Попередній матеріал
  Прем'єр-міністр вніс до Верховної Ради подання про призначення Дениса Монастирського
  Наступний матеріал
  Верховна Рада проголосувала за заборону продажу ліків дітям
  Loading...