Майк Помпео
Майк Помпео Twitter

"Зв'язок із російським агентом Деркачем": Помпео прокоментував санкції проти Дубінського

  Читайте по-русски
  Санкції стосуються також кількох ексчиновників, а ще медіа, які підозрюють у поширенні дезінформації

  Держсекретар США Майк Помпео заявив, що низка колишніх посадовців та нинішній "слуга народу" Олександр Дубінський пов'язані з українським нардепом Андрієм Деркачем, який уже понад десятиліття є російським агентом. Їх звинувачують у втручанні у президентські вибори в США, йдеться в заяві Помпео на сайті Держдепу.

  "Сьогодні Сполучені Штати вводять санкції проти семи фізичних осіб та чотирьох суб'єктів, які є частиною пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу, що взаємодіє з Андрієм Деркачем, визнаним відповідальним 10 вересня 2020 року, відповідно до розпорядження №13848, за спробу вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Деркач, депутат українського парламенту, уже понад 10 років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами.

  Колишні українські посадовці Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко та чинний депутат українського парламенту Олександр Дубінський публічно "засвітилися" з Деркачем або пов'язані з ним протягом часу скоординованого поширення та пропаганди шахрайських або необгрунтованих звинувачень щодо політичного кандидата в США. Вони неодноразово публічно просували шкідливі заяви про те, що чиновники уряду США брали участь у корупційних операціях в Україні. Ці зусилля та виступи співзвучні і підтримують цілі Деркача щодо впливу на президентські вибори у США 2020 року. Ці особи були визначені, відповідно до розпорядження 13848, як такі, що причетні до безпосередньої чи опосередкованої участі, фінансування, приховування або іншої співучасті в іноземному впливі у спробі підірвати вибори в США 2020 року.

  NabuLeaks, Era-Media, Only News та Skeptik TOV – це фронт-медіа в Україні, які розповсюджують неправдиві повідомлення за вказівкою Деркача та його соратників. Вони, відповідно до розпорядження №13848, визначаються як такі, що належать або контролюються Деркачем або його медіа-командою. Сьогоднішня акція також включає Петра Журавеля, Дмитра Ковальчука та Антона Симоненка за їхню матеріальну допомогу, спонсорство чи фінансову, матеріальну або технологічну підтримку, товари чи послуги для Деркача або на його підтримку", – заявив Майк Помпео.

  Нагадаємо, як повідомляв у грудні 2020 року Центр протидії корупції, суд зобов'язав Венедіктову відкрити кримінальні провадження щодо нардепів Дубінського і Деркача.

  Попередній матеріал
  Єврокомісар здивувався через блокування сторінки Трампа у Twitter
  Наступний матеріал
  Українська делегація запропонувала нардепа від "Слуги народа" Олександра Мережка на посаду віцепрезидента ПАРЄ
  Loading...