Twitter
Twitter pixabay.com

Єврокомісар здивувався через блокування сторінки Трампа у Twitter

  Читайте по-русски
  Тьєрі Бретон вважає, що здатність гендиректора соцмережі просто відключити рупор президента США свідчить про вразливості в організації цифрового простору

  Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретон був спантеличений через блокування сторінки президента США Дональда Трампа у Twitter без демократичного контролю. Про це він написав у своїй колонці на Politico.

  "Безпрецедентна реакція онлайн-платформ у відповідь на заворушення змусила нас замислюватися: чому вони не змогли запобігти фальшивим новинам та мові ворожнечі, що призвели до нападу в середу?", – сказав він.

  Бретон зазначив, що незалежно від того, чи було правильним рішення вимкнути рупор Дональда Трампа, це вирішила технічна компанія без нагляду та контролю.

  "Чи повинно це рішення бути в руках технічної компанії, що не має демократичної легітимності чи нагляду?", – наголосив він.

  На думку Бретона, потужність та нерегульованість цифрового простору зараз нагадує Дикий Захід і має великий вплив на сучасні демократії.

  "Той факт, що генеральний директор може вимкнути гучномовець президента Сполучених Штатів без будь-яких стримувань і противаги, бентежить. Це не лише підтверджує потужність цих платформ, а й демонструє дуже слабкі місця в організації нашого суспільства в цифровому просторі", – зазначив він.

  Єврокомісар зазначив, що світ має встановити "правила гри" в цифровому просторі і організувати його з чіткими зобов'язаннями сторін і передбаченими запобіжниками.

  Також Бретон вважає, що видалення сторінки Трампа у Twitter стане для цифрового світу тим, чим для глобальної безпеки стала терористична атака на Всесвітній торговий центр 11 вересня 2001 року.

  "Соцмережі заблокували сторінки президента США Дональда Трампа на тій підставі, що його повідомлення загрожують демократії та розпалюють ненависть і насильство. Роблячи це, вони визнали свою відповідальність, обов'язок та здатність запобігти поширенню незаконного вірусного вмісту. Вони більше не можуть приховувати свою відповідальність перед суспільством, стверджуючи, що вони просто надають послуги хостингу", – наголосив він.

  Нагадаємо, 9 грудня Twitter остаточно і назавжди заблокував сторінку 45-го президента США Дональда Трампа через ризик подальшого підбурювання людей до насильства з його боку.

  Попередній матеріал
  Зустріч Зеленського та Санду пройде без журналістів – в ОП обіцяють онлайн-трансляцію
  Наступний матеріал
  "Зв'язок із російським агентом Деркачем": Помпео прокоментував санкції проти Дубінського
  Loading...