Андрій Мельник
Андрій Мельник фото Укрінформ

"Зухвале приниження України та українців": посол Мельник про висловлювання Шредера на свою адресу

  Читайте по-русски
  Дипломат зазначив, що Шредер "прагне зберегти добру міну при поганій грі"

  Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував висловлювання колишнього канцлера, голови ради директорів компанії "Роснефть" Герхарда Шредера на свою адресу. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

  Він розповів, що в німецькій мові слово Zwerg, яким Шредер обізвав Мельника, має кілька значень.

  "Цей вислів, згідно з тлумачним словником, має відверто дискримінаційну конотацію, прямо натякаючи на неповноцінність. Втім, йдеться про зневажливе ставлення не до особи посла. Йдеться про зухвале приниження України та українців. І коли такі фрази на адресу моєї Батьківщини і співгромадян лунають з німецьких уст, а тим паче колишнього топполітика, то такі порівняння не є чимось безневинним або легковажним. Вони мають дуже і дуже негарний присмак. Ба більше, вони є надзвичайно небезпечними, бо мимоволі відроджують злих духів нетерпимості і ненависті", – сказав Мельник.

  На його думку, за допомогою подкасту, у якому й прозвучали слова щодо посла, "Шредер став вибілювати свій пошарпаний в Німеччині імідж".

  "Хоча і цей креатив навряд чи допоможе. Його ім'я назавжди залишиться у всесвітній історії як синонім цинічного лобіста Кремля, який, незважаючи на свої спроби, зазнав провалу", – зауважив український дипломат.

  Посол зазначив, що Шредер "прагне зберегти гарну міну при поганій грі".

  "Утім, відчувається нервозність і нездатність приховувати роздратування. Бо замість того, щоб надати німецькому суспільству чесну відповідь на питання про залежність його позиції від газпромівсько-роснєфтинських гонорарів, він втрачає самоконтроль, переходить на особистості, вдаючись до сумнівного лексикону", –наголосив Андрій Мельник.

  Нагадаємо, образа на адресу українського посла прозвучала в першому подкасті Шредера, присвяченому коронавірусу. На останніх хвилинах він, говорячи про боротьбу з хворобою, заявив: "Не варто докучати один одному санкціями. Я намагався вказати, що це справедливо і щодо Росії. Чому тоді чи то посол, чи то колишній міністр закордонних справ, якийсь карлик з України, мене критикує?"

  Попередній матеріал
  Астрономи розкрили таємницю втраченої матерії у Всесвіті
  Наступний матеріал
  Унікальна виставка "Аліса в країні див": що подивитися в Києві на вихідних
  Loading...

  Зеленському варто не переслідувати Порошенка, а з'ясувати, звідки в Деркача записи – експосол Пайфер

  "Не водіться з грошима РФ": Україна відреагувала на образи Шредера в бік посла Мельника

  ЗМІ дізналися попередню причину смерті посла Китаю в Ізраїлі

  В Ізраїлі знайшли мертвим колишнього посла КНР в Україні

  Європі треба пам'ятати, що її звільняли від нацизму не лише росіяни – посол України в Австрії

  Відносини між Грузією та Україною не опиняться під питанням через окремих політиків – Гахарія