Володимир Огризко
Володимир Огризко 5 канал

"Зміна верхівки не допоможе": Огризко про ефективність способів у протидії РФ

Читайте по-русски
Чим швидше західні партнери зрозуміють, що приручити Росію до демократії не вийде – тим швидше ми опинимося в більш безпечному світі

Таку думку висловив в ефірі "5 каналу" Володимир Огризко, керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007-2009 років).

"Є експерти, які кажуть, що соціологія про 40% росіян, які не хочуть бачити Путіна президентом – мінлива річ. Інші – наполягають, що зміни можливі лише згори: поки ця ієрархія існує, доти вона не допустить аж до кривавих розстрілів будь-які реальні зміни. Підняти населення, яке століттями було виховане в ідеології рабства – неможливо. Це може бути бунт, але бунт можна локалізувати і ліквідувати. Тому багато хто з експертів каже, що треба чекати чи змінювати верхівку, яка, можливо, зміниться. Я особисто дотримуюся тієї думки, що це не можливо, тому що верхівка відтворює сама себе", – пояснив Огризко.

Він наголосив, що тут важливішим є зовнішній вплив, тиск.

"І от ми думаємо, як пояснити західним партнерам, що така Росія їм не потрібна і вона є загрозою. Але це складний процес", – підсумував Огризко.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, у Москві понад тисячу триста осіб було затримано на несанкціонованій акції протесту в Росії. На учасників мітингу нацьковували службових собак. Сьогодні щонайменше 40 з затриманих заарештували.

У свою чергу, генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд та президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск'є висловили занепокоєння щодо недопуску опозиційних кандидатів до виборів у Московську міську думу та непропорційного застосування сили поліцією проти учасників мирного протесту з цього приводу. 

Попередній матеріал
"Справжнім керівником країни є не Зеленський": Волошина пояснила причини сваволі Богдана
Наступний матеріал
Боротися з вогнем у горах та шукати заблукалих туристів: на Прикарпатті почався вишкіл авіації ДСНС
Loading...

Підозрюваний у причетності до збиття МН17: як терорист "ДНР" Цемах свідчив у суді – включення

"Злість роз'їдає від безсилля": ув'язнений в РФ Балух поділився своїми почуттями в листі до активістки

Коментар Петра Порошенка щодо ухвалення Європарламентом резолюції на підтримку України – відео

Волкер: продовження арешту українським морякам – це політичний тиск Кремля

Голосування в Європарламенті щодо резолюції про випадки порушень прав людини, демократії та верховенства права в РФ – проголосовано

П'яті роковини збиття "Боїнга" МН17 – усі відомі подробиці слідства