president.gov.ua

Жодних кроків від України, доки Росія не почне виконувати Мінські угоди – Порошенко

Президент наголосив, що безпека – ключ до мирного врегулювання ситуації на Донбасі

Президент Петро Порошенко відзначив, що Україна не здійснюватиме жодних подальших кроків з врегулювання ситуації на Донбасі, допоки Росія не виконає зобов'язання щодо безпеки в регіоні, обговорені у рамках Мінських переговорів. Про це він заявив під час виступу на 13-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES): "Світ, Європа, Україна: Шторми Змін", передає прес-служба Президента України.

"Мені часто дорікають, мовляв українська сторона продовжує «впиратися» і не йде далі політичним треком мінського врегулювання. Повторюю раз і назавжди: ми вже підставляли щоку. Підставляли так, що ледве в живих залишилися. Жодного кроку, допоки російська сторона не пройде свою дистанцію по безпековому треку", – наголосив Президент.

Порошенко повідомив: "Саме тому я запропонував ефективний підхід – "дорожню мапу", в якій має бути ув’язана послідовність безпекових та політичних кроків з гарантією їх виконання. Що таке гарантії ми знаємо дуже добре з Будапештського меморандуму. Більше такого не може бути".

Також Президент нагадав основні вимоги до Росії: забезпечення сталого припинення вогню на Донбасі; припинення постачання на українську територію російських регулярних військ, зброї, боєприпасів і військової техніки; забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до окупованої території Донбасу і Криму; надання повного доступу міжнародним спостерігачам до тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

Не забув Глава держави про політв'язнів: "Наступна вимога – ...звільнити українських бранців і політичних в’язнів – Сенцова, Кольченка, Карпюка, Клиха, Жемчугова і десятків інших". Він також повідомив, що має надію на звільнення з полону бойовиків найближчими днями українця Володимира Жемчугова.

Як повідомлялося, раніше Президент наголосив, що Україна не має права забувати про Крим.

Нагадаємо, 13-та щорічна зустріч YES відбувається в Києві 15-17 вересня. Пленарні засідання та робота спеціальних секцій будуть проходити в Національному культурно-музейному комплексі "Мистецький арсенал". У роботі форуму візьмуть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів з 20 країн світу.

Попередній матеріал
Бутусов: Під час війни потрібно обмежити будь-які види співпраці українських ЗМІ з російськими
Наступний матеріал
Міністр юстиції розповів, скільки грошей він витрачає в місяць
Loading...

Ми Кримом не торгуємо – Порошенко

Порошенко: Росія витрачає сотні мільйонів доларів на створення альтернативної Європи

Порошенко заявив, що тяжкопоранений українець, якого утримують у заручниках "ЛНР", повернеться додому

Росія перетворює Крим на справжній "концентраційний табір" – Порошенко