Порошенко Ялтинська 5 канал

Ми Кримом не торгуємо – Порошенко

Росія перетворює український півострів на величезну військову базу

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна не має права забувати про Крим. Про це він заявив під час виступу на 13-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES): "Світ, Європа, Україна: Шторми Змін".

"Ми ніколи не погодимося, ми ніколи не торгуємо Кримом для того, щоб повернути Донбас. Ніколи. Крим – українська територія", - наголосив він. 

Крім того, Глава держави висловив упевненість у підтримці цієї позиції з боку усіх націй: "Я впевнений у підтримці цієї позиції з боку усіх націй – тому що це дуже небезпечний прецедент, який стався в центрі Європи в 21-му столітті. Ми не маємо права мати цей прецедент в принципі".

Також Президент зазначив, що в умовах тимчасової окупації, Росія перетворює український півострів на величезну військову базу, свавільно змінюючи стратегічний баланс в Чорному та Середземному морях на свою користь та особливо підкреслив, що Крим перетворюється на справжній концентраційний табір, за "найкращими стандартами" репресій та каральної медицини радянського зразка.

Президент акцентував увагу на випадку з Ільмі Умеровим, якого примусово помістили у психіатричну клініку і який яскраво продемонстрував злочинну і цинічну сутність політики Кремля до проукраїнських активістів в окупованому Криму. Він також наголосив, що окупаційна влада не може і не здатна забезпечити належні соціально-економічні умови життя в Криму.

"Стратегія Росії зрозуміла: змусити Захід та світ визнати свій суверенітет над Кримом. Нам навіть кажуть, що питання Криму закрито. З точки зору міжнародного права питання навіть не відкривалося. Крим по праву належить Україні»,- підкреслив Порошенко.

Президент особливо підкреслив, що питання притягнення до відповідальності порушника міжнародного права є відкритим і закликав усіх зберігати єдність для того, щоб активізувати всі міжнародно-правові механізми для де-окупації Криму.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко заявив, що санкції - це єдиний механізм утримати Путіна за столом переговорів. 

Попередній матеріал
Скандал на Паралімпіаді: Бразилія вирішила скасувати трансляцію матчу Україні через особисту образу
Наступний матеріал
Брифінг представника ГУР Міноборони Вадима Скібіцького - відео

Порошенко: Росія витрачає сотні мільйонів доларів на створення альтернативної Європи

Порошенко заявив, що тяжкопоранений українець, якого утримують у заручниках "ЛНР", повернеться додому

Росія перетворює Крим на справжній "концентраційний табір" – Порошенко

Порошенко: Санкції - це єдиний механізм утримати Путіна за столом переговорів