Зеленський 2.0: що нового розповів глава держави на прес-конференції

Володимир Зеленський 5 канал / Час. Підсумки тижня
Другий рік правління президента України Володимира Зеленського позитивно оцінюють чверть українців

Самими мріями літати не будеш. Цікаве визначення до прес-конференції Володимира Зеленського на заводі "Антонов". Треба віддати належне – картинку справді ми побачили телевізійно красиву. Хоч і на тлі фюзеляжа неіснуючого літака. А проте президент продовжує мріяти про країну мрії. Але чи достатньо лише мріяти? Маємо свіже опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке свідчить, що далеко не всі українці такі мрійники. Другий рік правління президента України Володимира Зеленського позитивно оцінюють чверть українців, 34% – задовільно, 42% – незадовільно або жахливо.

Фактично дві тенденції, які псують рейтинг президента, зараз називають експерти. Це беззаперечно кадрова політика й відсутність системних підходів. А ще непослідовність як у внутрішній політиці, так і в зовнішній. Ми ж пам'ятаємо славнозвісне "Просто треба перестати стріляти". До слова, на останній преск-онференції таких подекуди легковажних заяв у президента помітили менше. Напевно, йому підказали, що варто бути обережними з обіцянками, бо люди їх легко запам'ятовують, а потім болісно про них нагадують.

За два роки на посаді президент змінився. Але єдине, що залишається незмінним – страх провокативних запитань журналістів. І часом різкий у відповідях. Одного найнезручнішого питання президент позбувся за день до підсумкової прес-конференції. Коли піде у відставку Максим Степанов, Зеленського вже не питали, адже міністра охорони здоров'я разом зі ще двома урядовцями – міністрами інфраструктури та економіки – до того звільнила Верховна Рада.

Опозиція на слово не вірить. Переконані: міністри йти не хотіли, але двоє заяви на стіл поклали, бо так змусив Зеленський.

"Вимагав заяви про відставку, при тому, що це абсолютно не його конституційні повноваження", – заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

На все воля президента, бо незручні Володимиру Зеленському міністри одразу стають ворогами й "зелено" монобільшості. І йдуть у відставку не за власним бажанням, а на догоду Банкової. Хоч "слуги" й виправдовуються, звільнити чиновників хотіли самі, але зізнаються, що фінальне рішення лише за Зеленським.

"Саме так обрав український народ президента і його команду, в нас є монобільшість, уряд
сформований однією партією. Президент має вагоме слово, і його слово є останнім, так є", – зазначила народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук.

А слово було таке: замість Максима Степанова – Віктор Ляшко, замість Владислава Криклія – Олександр Кубраков. Ігоря Петрашка замінив Олексій Любченко. Усі нові за фактом старі, із системи. Тож за якими критеріями їх відбирали та головне, чому пішли попередники, дивуються в опозиції. Кадрові ротації в Кабміні Зеленський пояснює відсутністю результатів.

Нема часу у президента й на суди та слідство. Вершити долі неугодних, тих, які, на думку Зеленського, загрожують нацбезпеці, взявся через РНБО. Успіхами Радбезу не натішиться. Санкції – його все, попри побоювання депутатів.

Прес-конференція Володимира Зеленського
Прес-конференція Володимира Зеленського 5 канал / Час. Підсумки тижня

Хоче знайти пігулку й від олігархів. Таких у Радбезі нарахували 13. І президент хоче довести, що серйозно взяв курс на деолігархізацію. Законопроєкт уже "на підході".

"Статки багатьох олігархів збільшуються. Вони успішно використовують схеми на "Укрзалізниці", в енергетиці, тому зараз робляться красиві кроки для виборців, мовляв, ми їх притиснемо. Це дещо наївна оцінка, неможливо одним законопроєктом або кількома законодавчими нормами владнати проблему залежності влади від олігархів", – пояснив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

А от як зупинити війну на сході, президент, як раніше, вже гучно не обіцяє. Каже, і далі домовлятиметься в "нормандському форматі". І не забуває про зустріч із Путіним. Про неї Банкова вже активно веде перемови з Кремлем.

Ні війну на сході, ні епоху бідності, обіцяну українцям з білбордів, за два роки каденції владній команді закінчити так і не вдалося. Як і епоху корупції. І це Зеленський визнає. Під час другого року президентства Зеленського державний борг зріс більш як на чверть. На третину зросли борги із заробітної плати. А от іноземні інвестиції в нашу країну, навпаки, зменшилися на 200 млн доларів. Так сутужно із закордонними вливаннями не було останні 20 років.

Прес-конференція Володимира Зеленського
Прес-конференція Володимира Зеленського 5 канал / Час. Підсумки тижня

Хоча президент так не вважає. Обіцянки не виконали, бо завадила коронакриза. Та й на посаді, каже, лише тепер освоївся. Але обіцяти не перестав і досі продовжує мріяти. Як і два роки тому, Зеленський прагне побудувати країну мрій. Утім одного бажання замало, кажуть політичні опоненти.

"Президент, на жаль, так і не навчився формулювати свої думки, президент, на жаль, не навчився встановлювати пріоритети й визначати масштабні цілі, президент не до кінця розуміє, де він перебуває", – додав Рахманін.

"Ну протягнули ми всі разом два роки, то й добре. Стратегія цієї влади – "ночь прожить да день продержаться", – уточнив Гончаренко.

А скільки ще протримається у президентському кріслі? Та чи піде на другий термін? Уже другий рік поспіль Зеленський відповіді уникає. І поки президент каже, що лише думає, його "зелена" армія наполягає: на другу каденцію їхній лідер має піти, і це попри його власні обіцянки затриматися у кріслі президента лише на 5 років.

"Зеленський пообіцяв, що він іде на один термін, щоби зруйнувати систему. Щодо руйнації держави – це так, щодо будування нового та привабливого – з цим проблеми. Треба виконувати свою ключову обіцянку, що він прийшов на один термін", – зазначила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Але поки що став тим главою держави, чия підтримка впала вражаюче стрімко. За два роки на
Банковій прихильників головного "Слуги народу" поменшало наполовину. Хоча Зеленський, попри все, й досі залишається лідером президентських рейтингів. Попереду ще три роки.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Марко Вовчок: ТОП-10 таємниць життя "фатальної жінки"
Наступний матеріал
Субсидія по-новому: як оформити компенсацію та кому цьогоріч допомогу від держави точно не дадуть
Loading...