Володимир Цибулько
Володимир Цибулько 5 канал

"Зеленському не вдасться дистанціюватися від релігійних питань": Цибулько про політичні та релігійні завдання президента в Туреччині

Читайте по-русски
Резиденція Вселенського Патріарха має запрацювати в Києві до кінця року і Україна має дати чіткі сигнали та гарантії на її відкриття

Володимир Зеленський, незважаючи на нерозуміння ролі церкви в державі і суспільстві, продовжить лінію співпраці із Вселенським Патріархом, яку йому лишив "у спадок" Петро Порошенко. Про це в студії "5 каналу" розповів політичний експерт Володимир Цибулько.

"Володимир Зеленський не розумів до кінця ще до завершення виборчих перегонів роль і місце релігії в суспільному житті. Він і зараз намагається всіляко дистанціюватися від релігійних питань, але та спадщина, доволі делікатна лінія поведінки Петра Порошенка, є спадщиною президента Порошенка і вона дістається президентському інституту, а не Зеленському. Тому йому доведеться з цим жити. Враховуючи те, що резиденція Вселенського Патріарха має запрацювати до кінця року, Зеленський має дати чіткі сигнали і гарантії на її відкриття", – сказав Цибулько.

Те саме, за словами експерта, стосується і відносин із Туреччиною, адже розмова з Ердоганом тет-а-тет свідчить, що останній "щось передає зі своїх зобов'язань перед попереднім президентом".

На думку Цибулька, з Туреччиною варто поглиблювати стосунки у багатьох напрямах, адже вона може прямо впливати на Росію.

"ВМС Туреччини на Чорному морі є потужнішими, ніж сили РФ, не враховуючи військово-морські сили Туреччини в Середземному морі, які ще потужніші… В руках Туреччини є дуже багато важелів, починаючи з Босфору. Для України важливим актом було б те, що Туреччина арештувала б усі судна, які заходили в окупований Крим після 2014 року",  – наголосив експерт.

Він також додав, що варто поглиблювати україно-турецьку економічну співпрацю та спільні наукові проекти у військо-промисловому комплексі.

Повний запис розмови з експертом дивіться тут:

Раніше, Володимир Зеленський на спільній прес-конференції за підсумками зустрічі з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом заявив, що Україна та Туреччина разом знайдуть шлях змінити ситуацію в Чорноморському регіоні. Турецький лідер, натомість, зауважив, що його країна й надалі підтримуватиме українську територіальну цілісність.

Попередній матеріал
Єдиний український десантний корабель "Юрій Олефіренко" зайшов на ремонт – які роботи заплановано
Наступний матеріал
"Завдяки тобі": чому варто дякувати військовим – пояснюють Майкл Щур, Яніна Соколова і Максим Музика