Зеленський
Зеленський Володимир Зеленський / Facebook

Зеленського закликали блокувати створення "Консультативної ради"

  Читайте по-русски
  Невизнання Росії учасником конфлікту може призвести до припинення міжнародної підтримки

  Засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, на якому мало обговорюватися створення так званої "Консультативної ради", не відбудеться через коронавірус, але ризик зняття з Росії статусу країни-агресора й фактичне "визнання" підконтрольних їй "Л/ДНР" зберігається.

  У зв'язку з цим до президента України Володимира Зеленського звернувся колишній президент Світового конгресу українців (2008-2018 рр.), лідер громадської організації "Україна-2050" Євген Чолій, який закликав главу держави відкликати підписи української делегації під протоколом про створення "Консультативної ради", повідомляє "Дзеркало тижня".

  "Ми закликаємо вас видати відповідний акт, який зобов'яже представників України відкликати свої підписи в протоколі засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року й унеможливить для представників України підписання будь-яких документів, що визнають статус представників самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, в тому числі щодо створення Консультативної ради за їх участю", – йдеться у відкритому листі на сайті організації.

  Чолій зазначив, що підконтрольні Кремлю "ДНР" і "ЛНР" визнані Верховною Радою терористичними організаціями, і входження їхніх представників до "Консультативної ради" матиме серйозні наслідки для України.

  "Визнання Україною такого статусу представників самопроголошених Донецької і Луганської народних республік буде розглядатися і поширюватися Російською Федерацією у всьому світі як легітимізація самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, їх керівного апарату й політики", – наголошується в листі.

  Про небезпеку прямих переговорів з бойовиками написав у Facebook і колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

  "У день ... формального погодження рішення про створення так званої" Консультативної ради "з окупаційними адміністраціями ... почнеться демонтаж міжнародної підтримки, причому не тільки санкцій: а на кого потрібно тиснути, якщо в країні громадянський конфлікт? Може, на Україну, як постійно говорять у Москві?" – зазначив він.

  За його словами, "формула Штайнмаєра" для Донбасу втрачається на тлі рішення про прямий діалог, де Росія отримує такий самий статус, як Німеччина та Франція.

  Нагадаємо, у Мінську на черговому засіданні ТКГ з мирного врегулювання ситуації на Донбасі за участю керівника ОП України Андрія Єрмака і заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака сторони домовилися про створення нового "консультативного органу" з терористичними угрупованнями з ОРДЛО.

  Попередній матеріал
  На кордоні зупинили контрабанду 12 тис. масок, які намагалися вивезти в Ізраїль – подробиці
  Наступний матеріал
  Модні і популярні золоті сережки: п'ять відповідних прикрас від "Онікс"
  Loading...

  У Бундестазі розкритикували ідею створення консультативної ради з ОРДЛО

  "ЄС": Влада легалізує міф російської пропаганди про внутрішній конфлікт в Україні

  "Новий Мінськ" або створення ради з ОРДЛО: що підписали у Тристоронній контактній групі

  Заява Єрмака щодо участі "представників ОРДЛО" у Мінських переговорах

  В'ятрович звернувся до СБУ, ДБР та НАБУ щодо дій Єрмака та Кучми у Мінську – подробиці

  У документах, підписаних у Мінську, Росія згадується як гарант, а представники ОРДЛО – як суб'єкти