Михайло Забродський
Михайло Забродський eurosolidarity.org

Затягування розслідування "вагнергейту" є небезпечним для українських розвідників – генерал Забродський

  Читайте по-русски
  Йдеться також про відновлення довіри західних партнерів – шляхом очищення державного сектора від кремлівських шпигунів

  Поки затягується створення тимчасової слідчої комісії у справі вагнерівців – українські розвідники, які були залучені до спецоперації, перебувають у небезпеці. Про це у Верховній Раді заявив народний депутат від фракції "Європейська солідарність", Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський. Про це інформує прес-служба "ЄС".

  "Якщо винні залишаться безкарними, вони й надалі створюватиуть передумови для витоку державних таємниць просто до головних зацікавлених споживачів, до Кремля", – наголосив нардеп.

  І додав: "Істину треба встановити не лише, щоб покарати винних, а й для відновлення довіри західних партнерів, яку ціною неабияких зусиль було встановлено протягом 2014-2018 років. Саме шляхом очиження державного сектора від кремлівських шпигунів".

  Він переконаний, що розвіддані від партнерів є важливим фактором збереження обороноздатності України.

  "Несподіваний і немотивований зрив спецоперації завдав удару по цій довірі, можливо – на роки вперед. І відновлення такої довіри, в першу чергу, є нашим національним інтересом", – зауважив генерал-лейтенант.

  Він нагадав, що ПВК "Вагнера" – є де-факто міжнародною терористичною організацією, що у всіх куточках Землі виконує найбруднішу роботу для путінського режиму.

  "На них – кров українських військових і цивільних громадян. У складі злочинної групи планувалося затримати двох терористів, причетних до збиття малайзійського Boeing МН-17 під Торезом. Терориста, причетного до збиття транспортного Іл-76 під Луганським аеропортом. Терориста, причетного до збиття Ан-26 під Луганськом", – перерахував Забродський.

  І продовжив: "За лічені години до успішного затримання військових злочинців імовірний "кріт" у військовому керівництві України гарантував свободу цим убивцям і знищення ще однієї порції доказів злочинів путінського режиму проти України".

  Представник "ЄС" констатував: "На жаль, небезпека зараз загрожує безпосереднім учасникам спецоперації як з боку російських спецслужб, так і, на жаль, з боку української влади, яка, замітаючи сліди, допускає незаконний і аморальний тиск на чесних, патріотичних українських розвідників і контррозвідників, розв'язала проти них психологічний терор. Зокрема, поширюючи про них фейки на так званих інформаційних зливних бачках".

  За його словами, розслідування таких справ – це питання честі для України.

  "Українські військовослужбовці і співробітники спецслужб мають свідчити лише перед українськими державними органами і парламентською слідчою комісією. Ми ще раз наголошуємо, що створення ТСК і встановлення істини в цій справі є питанням національної безпеки України, яке б мало об'єднати всіх парламентарів", – резюмував бойовий генерал.

  Попередній матеріал
  Меркель закликала Україну продовжувати реформи та боротися з корупцією
  Наступний матеріал
  "У НБУ ведуться внутрішні розслідування щодо співпраці з Kroll" – Рожкова про справу "ПриватБанку"
  Loading...