Муслім Алієв
Муслім Алієв Facebook / Людмила Денісова

"Замотали в плівку і вивезли": в одного з українських політв'язнів у російському СІЗО підтвердили COVID-19

  Читайте по-русски
  Ще четверо українців перебувають у зоні ризику і можуть захворіти на коронавірус

  У кримського татарина та політв'язня Кремля Мусліма Алієва підтвердили захворювання на COVID-19. Чоловіка незаконно утримували в СІЗО Республіки Башкортостан Російської Федерації. У цьому ж СІЗО досі перебувають ще чотири українських політв'язня.

  Про таке повідомила український омбудсмен Людмила Денісова в себе на Facebook.

  "У кримського татарина Мусліма Алієва, незаконно утримуваного в "ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Башкортостан", підтверджено COVID-19!" – написала омбудсмен.

  За її словами, Алієву не було надано невідкладну медичну допомогу, а його "замотали у плівку та вивезли в невідомому напрямку". Співкамерника Рефата Алімова ізолювали в окремій камері.

  "У цьому ж СІЗО перебувають Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір-Усеін та Арсен Джеппаров – вони опинилися в зоні ризику зараження коронавірусом", – наголосила Денісова.

  Вона зазначила, що Москва продовжує цинічно порушувати права і свободи українців, яких незаконно утримує в неволі. Зокрема, по медичну допомогу звернулися Енвер Омеров, Арсен Джеппаров та Алім Суф'янов. У Джеппарова розпочався "сильний запальний процес після операції з видалення новоутворення, через що погіршився слух, постійно підвищена температура та головні болі, а в Аліма Суф'янова понад шість днів поспіль тримається висока температура та болять нирки".

  Людмила Денісова наголосила: вимагає від російського омбудсмена Тетяни Москалькової реакції та негайного припинення нелюдського поводження з українськими політв'язнями. 

  "Повідомити місце перебування Мусліма Алієва, забезпечити право на отримання належної медичної допомоги всім українським громадянам відповідно до міжнародних стандартів та рекомендацій ВООЗ та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням та протидії поширенню коронавірусної інфекції", – звернулася вона до колеги з РФ. 

  Попередній матеріал
  Порт "Ольвія" офіційно передали в концесію компанії з Катару – умови договору
  Наступний матеріал
  Політики використовуватимуть екологічні проблеми, як перепустку до влади – політолог
  Loading...