economics.unian.ua

Гройсман: За все, що було зроблено у попередні періоди, Данилюк має дати пояснення

  Сам Данилюк заявив, що всі пояснення вже дав і нині не має часу для того, аби розібратися з компаніями

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив правоохоронним органам розібратися зі звинуваченнями на адресу міністра фінансів Олександра Данилюка щодо наявності у нього офшорних компаній. Про це Гройсман сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє УНІАН.

  "Я вважаю, що за все, що було зроблено у попередні періоди (до призначення на посаду), міністр має дати пояснення. Якщо ця відповідь порушуватиме закон, міністр прийме своє рішення. Але я б хотів, щоб НАЗК (Нацагентство з питань запобігання корупції) предметно розібралося. Питання ж не у відставці, а в тому, що, якщо були порушення, то за це треба нести відповідальність", – сказав Гройсман.

  При цьому сам Данилюк підкреслив, що всі пояснення вже дав, і на даний момент не має часу для того, щоб розібратися з компаніями. Міністр підкреслив, що вже доручив юристам вирішити питання.

  "Я вже дав пояснення. Я залучив юристів, щоб вони розібралися з ситуацією, тому що у мене на це немає часу. Я відповім на цей запит", – сказав Данилюк.

  Він підкреслив, що зараз його пріоритети – відновлення співпраці з ключовим кредитором України, Міжнародним валютним фондом, а також реформа Державної фіскальної служби.

  За інформацією УНІАН, новопризначеного міністра фінансів України Олександра Данилюка розкритикували народні депутати з приводу приховування афілійованих з ним офшорних компаній. Данилюк заперечував звинувачення у корупції і приховуванні капіталів в офшорах, а також стверджував, що не займається підприємницькою діяльністю з 2010 року. Міністр наголошував, що працював у бізнесі більшу частину свого життя, але робив це за кордоном, прозоро і чисто. Разом з тим, пізніше Данилюк визнав, що фірми є, і він змінив свою декларацію, внісши до неї дві компанії, зареєстровані на Кіпрі, і одну – на Кайманових островах.

  Як повідомляв 5.ua, 20 квітня 2016 року Мінфін визначив кілька кроків для деофшоризації української економіки.

  Попередній матеріал
  Минулої доби бойовики активізувалися на Маріупольському напрямку – сили АТО відкривали вогонь у відповідь
  Наступний матеріал
  Парубій збирається фундаментально змінити регламент Ради
  Теги:
  Loading...

  Порошенко пообіцяв, що сьогодні підпише указ про деофшоризацію

  Порошенко провів робочу нараду щодо деофшоризації

  Путін зізнався, що інформація про його офшори з "Панамського архіву" достовірна

  "Україна отримає доступ до рахунків резидентів" - Порошенко розповів, як відбуватиметься деофшоризація

  Кемерон виправдався перед британським парламентом за офшорний траст свого батька

  Офшори корпорації "Рошен"