5 канал

Європарламент сьогодні проголосує за механізм призупинення безвізу

  У випадку, якщо рішення підтримають, його має надалі затвердити Рада ЄС

  Європейський парламент сьогодні, 15 грудня, розгляне на голосуванні пропозиції стосовно механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму Європейського Союзу з третіми країнами. Після цього відповідне рішення має бути затверджено Радою ЄС, передає УНІАН.

  Як зазначається, голосування відбудеться під час пленарного засідання, о 13:00 за Києвом. У разі ухвалення такого рішення, процес надання безвізового режиму Україні буде прискорений.

  Зазначимо, що запропоновані зміни надають гнучкості для швидкої активізації механізму дії безвізу ЄС з третіми країнами. Відповідно до них, до громадян третіх країн знову можуть бути запроваджені візові вимоги у таких випадках: коли значно збільшилася кількість громадян, яким відмовлено у в'їзді або які порушують режим перебування на території ЄС; коли істотно збільшилася кількість необґрунтованих клопотань про надання притулку або в разі відсутності співпраці з питань реадмісії (повернення мігрантів).

  Крім того, візи можуть бути відновлені в разі загрози громадському порядку або внутрішній безпеці країнам ЄС з боку громадян третіх країн.

  Застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія. На Комісію також покладені функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, звітувати парламенту та Раді щодо того, як ці країни виконують умови безвізового режиму та дотримуються прав людини.

  Після повідомлення від держави-члена або після запиту простої більшості голосів країн-членів ЄС, або на підставі власної доповіді, Комісія має один місяць, щоб прийняти рішення про призупинення безвізового режиму на дев’ять місяців. Це рішення вступить в силу автоматично.

  Нагадаємо, 13 грудня посол ЄС заявив, що проблему ратифікації Угоди про асоціацію вирішать за 2-3 дні.

  Дивіться також: Україні складно вірити будь-яким обіцянкам ЄС – Зеркаль

  Попередній матеріал
  Путін особисто брав участь у кампанії з втручання у вибори США – NBC
  Наступний матеріал
  Стало відомо, де опиниться "скіфське золото" після повернення в Україну

  Європарламент затвердить безвізовий режим для України не раніше 1 лютого

  Для України вигідніше, щоб рішення щодо призупинення безвіз приймав Європарламент – Шлінчак

  У Європарламенті пояснили, чому острівним державам дають безвіз, а Україні – поки що ні

  Проблему ратифікації Угоди про асоціацію вирішать за 2-3 дні – посол ЄС